Partner Główny Rankingu

Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 im. Lotników Amerykańskich


LO nr 43 -25 lat tradycji

Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 43 im. Lotników Amerykańskich

ul. Wóycickiego 1/3 bud.18
01-938 Warszawa
Tel. +48 22 835 43 30
www.pspo.edu.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. blog szkolny: www.wysokieloty.pspo.edu.pl

W 2018 roku będziemy obchodzić 25-lecie szkoły, która powstała 1 września 1993 r. obok istniejącej od 1990 roku szkoły podstawowej nr 13 pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Promocji Oświatowych, utworzonego przez rodziców z misją wychowawczo-edukacyjną. Szkoła otrzymała imię Lotników Amerykańskich na cześć załogi, zestrzelonego w 1944 roku nad pobliskim Dziekanowem Leśnym, Boeinga B17-G.


integracja klasy 1L – tutorskiej

Obecnie liceum funkcjonuje w nowatorskiej formie tutoring, który najlepiej pozwala rozpoznać i rozwinąć indywidualne potrzeby i zdolności uczniów oraz skutecznie przygotowuje ich do kolejnego etapu edukacyjnego-procesu studiowania.

Zajęcia prowadzone są w systemie blokowym, uczniowie sami od pierwszej klasy wybierają rozszerzenia, które ich interesują, a szkoła realizuje je według zgłoszeń. Jeżeli chcesz uczyć się podstaw filozofii – u nas jest to możliwe!


warsztaty z chemii

Zamiast tradycyjnego modelu wychowawcy i klasy proponujemy każdemu uczniowi opiekę tutora, nauczyciela, który wspiera podopiecznego w jego szkolnej rzeczywistości i stymuluje wszechstronny, nie tylko naukowy, rozwój. Szkoła motywuje do wykorzystania naturalnych predyspozycji uczniów dzięki kołom zainteresowań i zajęciom artystycznym. Wskutek sprawnie wdrożonej indywidualizacji nauczania osiągamy wysoką efektywność w przygotowaniu do egzaminów zewnętrznych, a uczniowie studiują na prestiżowych kierunkach w Polsce i zagranicą (UW, WAT, WUM, WSF,UJ, Colgate University New York)


Coolturiada - przedstawienie w języku angielskim

Nasze liceum prowadzi intensywną naukę języków obcych:

 • j. angielski
 • j.niemiecki
 • j. hiszpański
 • j. francuski

skutecznie przygotowuje do zewnętrznych egzaminów językowych (DELF/DALF z j. francuskiego, First Certificate in English), uczestniczy w programie British Council AddvantageProgramme, zapewnia konwersacje z native speakerem. Jest także organizatorem warszawskiego Międzyszkolnego Festiwalu Kultury Międzynarodowej Coolturiada, podczas którego uczestnicy rywalizują w kategoriach prac plastycznych, występów scenicznych i wystąpień oratorskich w czterech językach.

Corocznie organizujemy Ogólnopolski Turniej Scrabble pod patronatem Polskiej Federacji Scrabble.

Uczestniczymy w programie Wars i Sawa, wspierając szczególnie uzdolnionych uczniów, między innymi poprzez Festiwal Projektów, podczas którego uczniowie zamiast planowych lekcji realizują dowolnymi technikami wybrany temat, a efekt swojej kilkudniowej pracy prezentują na szkolnym przeglądzie.


zajęcia projektowe

Organizujemy także cyklicznie w maju grę terenową po Kampinoskim Parku Narodowym, która pozwala uczestnikom poznać walory turystyczno-rekreacyjne naszej okolicy, promuje proekologiczne postawy i sprzyja integracji. Cele integracyjne przyświecają również organizowanej każdego roku we wrześniu kilkudniowej wycieczce integracyjnej do ciekawych miejsc w Polsce, na przykład Ustronia, Olsztyna, Szczecina, Jachranki. Szkoła jest znana także z regularnych wyjazdów zagranicznych – w ramach projektu Poznajemy Kraje Europy zwiedziliśmy m. in. Pragę, Berlin, Wiedeń, Londyn, przed nami Wenecja i Malaga.

Ważną i niezwykle popularną inicjatywą wśród społeczności szkolnej jest Koło Wolontariatu oferujące pomoc dla szpitali dziecięcych, domów dziecka i schroniska dla zwierząt.


Projekt : Poznajemy Kraje Europy

Rekrutacja:
Etap konkursowy:
Kandydaci, którzy:

 • są laureatami lub finalistami konkursów przedmiotowych,
 • są uczniami z najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów (minimum 4,0) za I semestr roku szkolnego 2016/2017,
 • otrzymali ocenę zachowania co najmniej dobrą,
 • otrzymali wysoki wynik testu z języka angielskiego,
 • uzyskali pozytywną ocenę po rozmowie kwalifikacyjnej.

Etap uzupełniający:

 • średnia ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum,
 • wyniki egzaminu gimnazjalnego,
 • ocena zachowania,
 • pozytywna ocena po rozmowie kwalifikacyjnej, która służy poznaniu zainteresowań i osobowości kandydata. Pytania zadawane podczas tej rozmowy mogą dotyczyć: literatury, pasji, szkoły, kolegów, miejsca zamieszkania, codziennych zajęć.

System stypendialny – uczniowie, którzy osiągnęli w gimnazjum średnią 5,0 nie płacą czesnego.