MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


18-19 maja br. w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbędą się  V Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej „Sim Challenge 2017”. Walczyć będą najlepsi z najlepszych! Do rywalizacji stanie 10 drużyn z uczelni medycznych z całej Polski.  Podczas zawodów studenci będą mieli okazję zmierzyć swoje siły na polu symulacji medycznej wykorzystując nabytą wiedzę medyczną, jak również umiejętności pracy w zespole. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Polskę w Paryżu podczas zawodów ogólnoświatowych.

Po raz pierwszy te prestiżowe zawody odbędą się w województwie śląskim, stąd fabuła scenariuszy symulacji medycznych zostanie osadzona w realiach charakterystycznych dla naszego regionu.

W swojej  pracy medycy muszą umieć znaleźć się w różnych sytuacjach. Stąd zawodnicy będą musieli poradzić sobie z niecodziennymi przypadkami medycznymi, które będą wymagać od nich wiedzy medycznej, ale także nieszablonowego podejścia i zimnej krwi. Konkurencje, z którymi zmierza się zawodnicy do ostatniej chwili są ściśle strzeżoną tajemnicą. W poprzednich latach drużyny musiały m.in. pomóc dziecku, które zatruło się lekami, pacjentowi z zawałem serca oraz przeprowadzić prawidłową segregację rannych, którzy ucierpieli  w wypadku masowym. Pacjentami będą nowoczesne symulatory medyczne. Eksperci ocenią zarówno podejście do „pacjenta”, trafność podejmowanych decyzji, jak i współpracę pomiędzy członkami rywalizujących zespołów. Rozwiązanie zadań  będzie wymagało od studentów wykazania się nie tylko zdobytą wiedzą, ale także sprytem
i pomysłowością.

Do współpracy nad tym przedsięwzięciem zaprosiliśmy m.in. Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Centralną Stację Ratownictwa Górniczego S.A. i Polski Czerwony Krzyż.

Termin: 18-19.05.2017 r. (szczegółowy program w załączeniu)

Miejsce: Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ul. Medyków 8 b.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!