MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay został zespół Ajro z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Małgorzata Supryn, Mateusz Kociński i Paweł Hoppe zdobyli uznanie jurorów projektem ZEOPOT – doniczek wykonanych z zeolitów, które wyłapują zanieczyszczenia z powietrza. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w Międzynarodowym Finale Online, który odbędzie się 21 czerwca br.

Finał Social Innovation Relay odbył się 19 maja 2017 r. w Warszawie, w siedzibie Nationale-Nederlanden – partnera projektu. W wydarzeniu wzięło udział 10 najlepszych zespołów z całej Polski, wyłonionych przez jury składające się z pracowników partnera. Aby znaleźć się w tym gronie, uczniowie musieli przygotować profesjonalny biznesplan na podstawie wcześniej zgłoszonych pomysłów na innowacje społeczne. W tym trudnym przedsięwzięciu uczniów wspierali mentorzy – doświadczeni pracownicy i menedżerowie Nationale-NederlandenWśród najlepszych uczniowskich przedsiębiorstw społecznych znalazły się między innymi ekologiczne zabawki dla domów dziecka produkowane przez emerytów, opaski elektroniczne zwiększające bezpieczeństwo dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych czy też aplikacja ułatwiająca imigrantom zaklimatyzowanie się w Polsce. Podczas ścisłego finału zadaniem każdego zespołu było jak najlepsze zaprezentowanie swojego pomysłu na przedsiębiorstwo społeczne.

- Wszystkie zespoły wykazały się ogromną wrażliwością na problemy społeczne w ich otoczeniu, kreatywnością i wytrwałością w dążeniu do celu, a także świadomością biznesową. Byliśmy również pod wrażeniem biegłości, z jaką uczniowie zaprezentowali swoje rozwiązania, ich odporności na stres i życzliwości wobec konkurentów – mówi Joanna Andrzejewska, Dyrektor ds. Programów Międzynarodowych i Wolontariatu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Co ważne, w ramach Social Innovation Relay, zarówno uczestnicy - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, jak i ich mentorzy ze świata biznesu, pracowali ramię w ramię nad projektami. – To dla nas bardzo ważne, że dzięki udziałowi w konkursie młodzi ludzie mieli szansę zyskać doświadczenie, nowe umiejętności i profesjonalne doradztwo ze strony praktyków biznesu, zaś wolontariusze Nationale-Nederlanden satysfakcję z możliwości kształtowania przyszłych przedsiębiorców, zaangażowanych i wrażliwych społecznie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden. – Pomysły uczniów okazały się odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności w różnych grupach społecznych i wiekowych. Bardzo nas cieszy, że mieliśmy szansę być częścią ich sukcesu – dodaje.

Przed zwycięskim zespołem Ajro kolejne wyzwanie – Międzynarodowy Finał SIR Online, w którym będzie współzawodniczyć z rówieśnikami z dziewięciu krajów z Europy i Azji. Uczestnicy muszą przygotować krótki film przedstawiający opracowaną przez siebie innowację społeczną oraz zaprezentować ją przed międzynarodowym jury. Gorąco kibicujemy naszym przedstawicielom!

Social Innovation Relay to międzynarodowy program, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i mentorzy ze świata biznesu mają jeden wspólny cel – opracowanie innowacyjnych koncepcji w celu rozwiązania problemów społecznych, w szczególności z zakresu edukacji, zdrowia czy poprawy jakości życia. Młodzi ludzie zyskują doświadczenie, nowe umiejętności i profesjonalne doradztwo ze strony praktyków biznesu, zaś wolontariusze satysfakcję z możliwości kształtowania przyszłych przedsiębiorców, zaangażowanych i wrażliwych społecznie. 

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której programy przygotowują młodych ludzi do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Dotychczas wzięło w nich udział ponad 6 780 000 uczniów z całej Polski.

Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.junior.org.pl

Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden to jedna z największych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Oferuje różnorodne produkty zabezpieczające przyszłość finansową ponad pół miliona klientów. Działa w Polsce od 1994 roku. Od 1998 roku w ramach grupy funkcjonuje także Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne zarządzające największym pod względem aktywów Otwartym Funduszem Emerytalnym w Polsce.

Kontakt dla mediów:
Joanna Andrzejewska, tel. +48 22 845 08 81 # 33, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!