MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Czy Morze Martwe jest morzem? Czym oddychają ryby? Czy swing jest tańcem latynoamerykańskim? Na te i inne pytania już 2 czerwca będą odpowiadać gimnazjaliści podczas Brainly Edu-Quizo – największych ogólnopolskich rozgrywek online skierowanych do uczniów szkół gimnazjalnych.

Brainly Edu-Quizo to projekt edukacyjny serwisu Brainly i QL Brains Polska, którego partnerem jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jego celem jest pokazanie, że wiedza przekazywana dzieciom w atrakcyjny sposób za pomocą zabawy jest przez nie lepiej przyswajana.

- Taka forma nauki sprawia, że uczniowie łatwiej zapamiętują nowe rzeczy - twierdzi Anna Sieroń z Brainly. - Nasz projekt pokazuje, że gry edukacyjne pomagają w rozwijaniu logicznego myślenia, uczą pracy w grupie oraz rozwijają zdolności analityczne. Chcemy pokazać, jak w atrakcyjny sposób można zaangażować uczniów w naukę, dzięki czemu będą przyswajać wiedzę szybko i skutecznie.

Specjalna platforma Quizo, przygotowana przez QL Brains Polska, umożliwia grę za pomocą smartfona w czasie rzeczywistym w wielu lokalizacjach jednocześnie. Dzięki temu wszyscy uczestnicy quizu odpowiadają w tym samym momencie na te same pytania.

Platforma składa się z dwóch niezależnych elementów, które ze sobą współpracują w czasie gry. Pierwszy to Q-Player – moduł uruchamiany przez nauczyciela na laptopie podłączonym do telewizora lub rzutnika, na którym wyświetlane są pytania oraz rankingi rozgrywki. Drugi  to kontroler, czyli moduł uruchamiany przez gracza na telefonie, który służy do rejestracji i udzielania odpowiedzi.

- Nasza platforma przenosi grę w quizy na zupełnie nowy poziom; pełen emocji, zabawy i niespotykanej dotąd rywalizacji. Jest nam niezwykle miło, że możemy z Quizo pomóc naszym przyjaciołom z Brainly w ich misji efektywniejszego uczenia, poprzez zwiększanie motywacji wewnętrznej dzieciaków do nauki i poznawania świata, poza mediami społecznościowymi - mówi Prezes QL Brains Polska - Rafał Sokalski.

Do udziału w rozgrywkach mogą zgłaszać się szkoły z całej Polski, zarówno z dużych miast, jak i mniejszych miejscowości. Uczestnicy mogą brać udział w quizie indywidualnie lub grać ze znajomymi w trybie drużynowym. Po zakończeniu rundy Q-Player wskazuje najlepsze osoby w danej lokalizacji, najlepsze lokalizacje oraz globalny ranking graczy.

12 maja odbył się ogólnopolski test platformy. Uczniowie z całej Polski odpowiadali na pytania w pięciu kategoriach: wiedza ogólna, biologia i zdrowie, geografia i podróże, historia i polityka, sztuka i rozrywka. Najlepszą drużyną okazały się „Charyzmatyczne dziobaki" z 9 Gimnazjum w Lublinie. Zwycięzcy otrzymali tytuł Mistrza Edu-Quizo oraz imienne koszulki. Wszyscy uczestniczy otrzymali miesięczne dostępy premium do serwisu Brainly.

Organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie będzie się odbywało cyklicznie. - Planujemy regularne rozgrywki w przeciągu kolejnego roku szkolnego, ponieważ Brainly Edu-Quizo to też świetne narzędzie do powtórki materiału przed klasówką. Mamy nadzieję, że wesprzemy tym projektem również nauczycieli - komentuje Anna Sieroń.

Udział w „Brainly Edu-Quizo" jest bezpłatny.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!