MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Antoni Dybowski, uczeń Społecznego Gimnazjum STO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ciechanowie, przez niemal cały ubiegły rok szkolny pracował nad stworzeniem aplikacji „Know Your World - Znaj Swój Świat”.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych”. Do udziału w projekcie zachęcił Antka jego wychowawca - Piotr Deska.

- Antoni interesuje się historią, ale jest bardzo wszechstronnym uczniem. Jako laureat ogólnopolskiego konkursu kuratoryjnego miał dodatkowe punkty w rekrutacji do programu stypendialnego, ale organizatorzy nie przewidzieli możliwości realizacji humanistycznych dziedzin projektu. Antek postanowił więc podjąć dość nowatorską próbę realizacji projektu z pogranicza IT i języka nowożytnego - wyjaśnia Agata Korzeniowska, wicedyrektor szkoły STO w Ciechanowie.
Założeniem aplikacji „Know Your World - Znaj Swój Świat” jest poszerzenie wiedzy o państwach anglojęzycznych. To rodzaj quizu o krajach Europy, stworzony przy pomocy App Inventor.

- Pomysł na „Know Your World - Znaj Swój Świat” zrodził się dzięki pomocy mojego wychowawcy. Sam codziennie używam różnych aplikacji na smartfona, m.in. Facebook, Instagram, Snapchat czy Youtube, dlatego bardzo chciałem stworzyć własną „apkę” - mówi Antoni Dybowski, autor zwycięskiego projektu. I od razu przyznaje, że nie myślał jeszcze o kolejnej aplikacji, na razie chciałby poprawić „Know Your World - Znaj Swój Świat”. - Podoba mi się jej działanie, funkcjonalność.
Zmieniłbym za to jej wygląd - dodaje.

21 czerwca, jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, Antek przedstawił aplikację swoim kolegom i koleżankom ze Społecznego Gimnazjum STO w Ciechanowie. Przesyłając „na żywo” obraz ze smartfona na ekran komputera, zaprezentował, jak funkcjonuje aplikacja „Know Your World - Znaj Swój Świat”. Jest ona dostępna w języku polskim i angielskim.

Mama Antka jest dumna z syna i jego różnorodnych zainteresowań: - Cieszę się, że podejmuje ambitne wyzwania. Interesuje się także naukami przyrodniczymi, próbuje grać na skrzypcach. Pytamy Antka: o czym marzy? - Chciałbym być zdrowy i szczęśliwy. Marzę też o podróży dookoła świata - odpowiada. Jego ulubione przedmioty w szkole to Chemia, Fizyka, Historia i Matematyka. W przyszłości chciałby zostać neurologiem, fizykiem, sędzią lub prokuratorem.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt