MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W dniu 14 września 2017 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, przy współudziale wybitnych popularyzatorów matematyki z całego kraju, organizuje III Dzień Popularyzacji Matematyki. Jest to wydarzenie adresowane do uczniów szkół średnich, gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki. Wszystkie zajęcia będą miały miejsce w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW przy ul. Koszykowej 75 w Warszawie.

Uczestnicy III Dnia Popularyzacji Matematyki będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć matematycznych i związanych z zastosowaniami matematyki. Przekonają się, że matematyka jest fascynująca i wcale nie nudna. Organizatorzy zadbali, aby oferta zajęć skierowana była do szerokiego grona odbiorców, proponując kilkadziesiąt wykładów i warsztatów o bardzo różnorodnej tematyce, przygotowanych przez wybitnych matematyków i popularyzatorów z całej Polski. Obok wykładów dla matematycznych erudytów znajdą się takie, które będą mówiły o mniej lub bardziej zaawansowanych zastosowaniach, jak też takie, które pokażą matematykę jako rodzaj intelektualnej rozrywki.

Dopełnieniem oferty wykładów będą warsztaty, gdzie uczestnicy będą mogli sami niemal namacalnie dotknąć matematycznych zjawisk w laboratorium komputerowym lub sali ćwiczeniowej.

Organizatorzy spróbują też przekonać uczestników, że matematyką można się świetnie bawić - będzie dużo gier, łamigłówek, zagadek, konkursów. Na miłośników zmagań łamigłówkowych czekać będzie tajemniczy Escape Room, przygotowany przez studentów z Koła Naukowego Matematyków Wydziału MiNI. Będzie też wiele okazji, aby rozwiązywać zagadki i łamigłówki przygotowane przez studentów z kół naukowych z innych uczelni z całej Polski. Redaktorzy czasopisma matematycznego Delta zaproszą uczestników do matematycznego cyrku.

W czasie Dnia Popularyzacji Matematyki cały nowoczesny gmach Wydziału MiNI będzie we władaniu Matematyki - w salach wykładowych i ćwiczeniowych wykłady i warsztaty, a na korytarzach wystawy i prezentacje oferty wydawnictw. Do tego projekcje filmów, możliwość zagrania w komputerowe gry edukacyjne stworzone w ramach projektu Archipelag Matematyki albo w tradycyjne planszówki, na które zaproszą studenci Wydziału MiNi.

Uczestników zmęczonych licznymi atrakcjami powita Kawiarnia Szkocka, gdzie w swobodnej, kawiarnianej atmosferze toczyć się będą matematyczne dysputy.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, jednak na niektóre obowiązują zapisy. Więcej szczegółów na stronie

http://dpm.mini.pw.edu.pl/

Dotychczasowe dwie edycje Dnia Popularyzacji Matematyki (w 2015 i 2016 roku) cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół z całej Polski – każda zgromadziła ponad 1200 uczestników. W tym roku organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji i spodziewają się nawet 1500 gości. Jest to jedyne wydarzenie popularyzujące matematykę na tę skalę organizowane w Warszawie, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na podanej wyżej stronie oraz do rejestrowania się na zajęcia.  Rejestracja będzie uruchomiona w pierwszych dniach września, a pod koniec sierpnia na stronie pojawi się szczegółowy harmonogram.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt