MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


„Szkoła pod Palmami” jest flagowym projekt Fundacji Moja Dominikana skierowanym do polskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Program angażuje uczniów w całoroczną pracę społeczną na terenie Polski. Poprzez projekt chcemy przede wszystkim uwrażliwić polską młodzież na liczne problemy społeczne takie jak: choroba, bieda, brak rodziny, dbałość o środowisko. Chcielibyśmy, aby młodzi ludzie dostrzegli, że mogą wpływać na sytuację społeczną w naszym kraju, a ich zaangażowanie może zmienić i poprawić sytuację innych. Chcemy także uświadomić młodzieży, że poprzez różne formy pomocy mogą się realizować, doskonalić oraz kształtować swój charakter z pożytkiem dla wszystkich zaangażowanych stron.

Dominikańczycy to bardzo ubogi naród, ale jednocześnie słynący ze swojego wyjątkowo serdecznego i pozytywnego usposobienia. Żyją ubogo, ale szczęśliwie, bardzo dbają o relacje międzyludzkie – zawsze znajdą czas, aby porozmawiać i pomóc drugiej osobie. Te wartości, tak silne kultywowane na Dominikanie, niestety zanikają w dzisiejszych zachodnich społeczeństwach - w tym Polsce. Wierzymy, że zetknięcie się polskiej młodzieży z życzliwością i radością Dominikańczyków, która nie wynika ze stanu posiadania, wpłynie pozytywnie na ich sposób postrzegania świata.

Nagrodą za niesienie pomocy charytatywnej dla innych jest możliwość bezpłatnego wyjazdu na miesiąc na Dominikanę. Taka nagroda czeka na najwytrwalszych i najlepiej zorganizowanych oraz zaangażowanych uczniów z Polski. Wytypowana grupa będzie uczęszczać do dominikańskiej szkoły, gdzie podczas codziennej nauki opanuje język hiszpański i angielski oraz pozna odmienną kulturę. Wraz z młodzieżą pojedzie polska kadra, która czuwa nad realizacją polskiego programu szkolnego. Nie zabraknie też czasu na wieczorne kąpiele w oceanie i weekendowe wycieczki celem poznania Dominikany z jej największymi atrakcjami..

Jak wyjechać ze „Szkołą pod Palmami”?

Wystarczy wypełnić formularz i dołączyć do realizacji zadań z harmonogramu aktualnej – piątej edycji projektu - po szczegóły zapraszamy na stronę www.mojadominikana.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt