MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ciągłe podróże, nietypowe godziny pracy, małe dzieci, życie za granicą lub z dala od dużego miasta – to najczęstsze bariery na drodze do dyplomu. Ich ominiecie jest zaskakująco proste, za sprawą Studiów Online. Polskie prawo pozwala, by aż 60% zajęć na uczelniach wyższych odbywało się zdalnie. To ogromna szansa dla młodych rodziców, zapracowanych przedsiębiorców i osób, którym trudno regularnie dojeżdżać na wykłady… albo po prostu cenią sobie wygodę.

Studia Online wykorzystują nowe technologie w procesie edukacji. Program nauczania i dyplom są dokładnie takie same, jak przy tradycyjnym trybie, zupełnie inna jest za to forma. Wszystkie materiały edukacyjne są zmodernizowane i umieszczone na nowoczesnej platformie. Studenci korzystają z nagranych wykładów, ćwiczeń i tzw. „case studies”. Mają też dostęp do sesji na żywo – w trakcie których zadają wykładowcom pytania i od razu otrzymują na nie odpowiedzi. Jeśli ominą takie spotkanie, mogą obejrzeć nagranie później. Na uczelni muszą pojawić się tylko dwa razy
w semestrze.

- Rozumiemy ambicje naszych studentów, którzy równocześnie ze studiami chcą rozwijać się zawodowo albo skupić na życiu rodzinnym. Rozumiemy ich brak czasu, podróże i potrzebę bycia w ruchu. Wychodzimy tym oczekiwaniom naprzeciw, żeby zaoferować nowoczesną, elastyczną formę studiów – mówi Konrad Chmielewski, dyrektor Studiów Online w Grupie Uczelni Vistula.

Studenci przerabiają materiał i uczą się, kiedy i gdzie chcą – w nocy, w przerwach od codziennych obowiązków, w podróży, kawiarni, we własnym domu. Co najważniejsze są w stałym, zdalnym kontakcie z uczelnią i wykładowcami, którzy dbają o ich motywację i pilnują terminowości.

- Świat się zmienia i na rynku pracy wygrywają Ci, którzy to dostrzegają. Żyjemy w dobie start-upów, szybkich łącz i wielofunkcyjnych urządzeń. Jako doświadczona, ale ciągle młoda i nowoczesna uczelnia wykorzystujemy szanse, jakie dają nowe technologie. Wychodzimy z założenia, że wiedza musi być przekazywana profesjonalnie, co nie znaczy osobiście – mówi prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

W tym roku akademickim w trybie Studiów Online do wyboru są Finanse i Rachunkowość oraz Ekonomia na poziomie licencjackim, a także Zarządzanie na poziomie licencjackim i magisterskim. Grupa Uczelni Vistula intensywnie pracuje nad przełożeniem na ten nowoczesny tryb pozostałych kierunków studiów.

Więcej informacji: http://www.vistula.edu.pl/kierunki-studiow/studia-online/

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt