MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Już 7 września na Politechnice Warszawskiej, zainaugurujemy kolejną edycję Salonu Maturzystów Perspektywy. Dzięki tej kampanii pomożemy przygotować się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia już jedenastemu rocznikowi polskich maturzystów.

Będą – jak co roku - prezentacje ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury 2018 i spotkania z uczelniami polskimi oraz zagranicznymi. Będą konsultacje doradców zawodowych oraz badanie predyspozycji, a także warsztaty, testy diagnostyczne, wykłady inspiracyjne. To wszystko z myślą o ponad 280 tysiącach uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy w maju 2018 przystąpią do najważniejszego w życiu egzaminu.

Przygotowania do matury trzeba zacząć już we wrześniu – to oczywiste. Najpierw mądrze wypełnić deklarację maturalną, potem – wziąć się ostro za naukę. Wysiłek włożony w naukę zaprocentuje bardzo szybko: mniejszym stresem podczas egzaminu w maju, a także możliwością startowania na dowolne studia, w Polsce i za granicą, po odebraniu świadectwa dojrzałości 3 lipca 2018.  Dlatego Salon Maturzystów odbywa się we wrześniu, kiedy na wszystko jest jeszcze dość czasu.

Dlaczego warto przyjść na Salon? Po pierwsze po to, żeby wziąć udział w prezentacjach prowadzonych przez ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat egzaminu maturalnego 2018. To wiedza „z pierwszej ręki”, aktualna i rzetelna, która jest niezbędna każdemu zdającemu maturę. Dzięki niej uda się uniknąć najczęściej popełnianych błędów i uzyskać optymalny wynik. Podczas Salonu dyrektorzy OKE mówią także o obowiązujących procedurach, terminach, prawach i obowiązkach maturzysty, a to informacje naprawdę bezcenne.

Na Salonach można także spotkać się z przedstawicielami uczelni z całej Polski i zagranicznych szkół wyższych, porozmawiać z nimi o zasadach rekrutacji, progach punktowych, warunkach studiowania, możliwościach otrzymania stypendium. Taki bezpośredni kontakt z pewnością ułatwi podjęcie decyzji co i gdzie studiować.

Jak co roku zapraszamy do wypełnienia Ankiety Maturzysty (link), które będzie premiowane bezpłatnym egzemplarzem Informatora dla Maturzystów 2018 – bestsellera Perspektyw od ponad ćwierć wieku.
Informator dla Maturzystów 2018 to najpełniejszy zbiór informacji dla uczniów, którzy wkrótce staną się kandydatami na studia. Publikacja liczy aż 280 stron! Czytelnik znajdzie w niej kompletną informację o ofercie uczelni na rok akademicki 2018/19 wraz z zasadami przyjęć i szczegółowym wykazem kierunków studiów. Koniecznie trzeba zapoznać się z Rankingiem Kierunków studiów – aż 68 – i wybrać tę uczelnię, która w wybranym kierunku kształci najlepiej.

Tegoroczny Salon Maturzystów zostanie zorganizowany w 16 miastach: Warszawie (Politechnika Warszawska, 7-8 września),  Olsztynie (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, 11 września), Gliwicach (Politechnika Śląska, 11 września), Katowicach (Uniwersytet Śląski, 12 września), Poznaniu (Politechnika Poznańska, 11-12 września), Kielcach (Politechnika Świętokrzyska, 12 września), Białymstoku (Uniwersytet w Białymstoku, 14 września), Bydgoszczy (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, 14-15 września), Lublinie (Uniwersytet Przyrodniczy, 18-19 września), Opolu (Politechnika Opolska, 19 września), Rzeszowie (Politechnika Rzeszowska, 20-21 września), Szczecinie (Uniwersytet Szczeciński, 21-22 września), Wrocławiu (Politechnika Wrocławska, 21-22 września), Łodzi (Uniwersytet Łódzki, 25-26 września), Krakowie (Uniwersytet Jagielloński, 26-27 września)
 i Gdańsku (Uniwersytet Gdański, 28-29 września). Gospodarzami Salonu są akademickie uczelnie publiczne a prezentacje na temat matury 2018 prowadzą dyrektorzy i eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Już dziś warto zatem wejść na stronę www.salonmaturzystow.pl, znaleźć „swój” Salon i zaplanować udział.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt