mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave

Matura na 100 procent

Jedynym sposobem na to, aby uniknąć demoralizującego skutku bycia chwalonym, jest kontynuowanie pracy  – powiedział Albert Einstein. Projektowi „Matura na 100 procent”, który realizuje Fundacja Zawsze Warto, przyświeca idea uhonorowania tych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne. Chodzi o kształtowanie i wspieranie rozwoju przyszłych elit naszego kraju przez system stypendiów i nagród, mających być dodatkową motywacją dla młodzieży.

Projekt narodził się w Krakowie i właśnie tam w 2014 roku miała miejsce inauguracja jego pierwszej, pilotażowej edycji, która wówczas objęła województwo małopolskie. Tam również, rok później, odbyła się druga edycja, już o zasięgu ogólnopolskim. Od tego czasu partnerem merytorycznym projektu jest Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE). W roku 2016 gospodarzem trzeciej edycji został Wrocław.                                                                                       

W tym roku organizatorów, ale przede wszystkim laureatów czwartej edycji projektu, zaprosił do stolicy marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, a uroczysta gala odbyła się 21 września 2017 roku Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Jak co roku, zaproszeni byli także rodzice laureatów, dyrektorzy szkół, kuratorzy oświaty, dyrektorzy OKE, przedstawiciele organów prowadzących, a także kierujący oświatą przedstawiciele samorządów wojewódzkich oraz rektorzy szkół wyższych.                                                                                 

Laureaci projektu „Matura na 100 procent” swoimi pasjami, wyborem przyszłej kariery dowodzą, że nie ma podziału na humanistykę i nauki ścisłe, że jedno wynika z drugiego i wzajemnie się uzupełnia. - To miejsce, w którym się dziś spotykamy emanuje ciężarem książek, a więc ciężarem ogromnej wiedzy, którą można tu zdobyć. Nasi laureaci cały jej ogrom już zdobyli. Bohaterowie dzisiejszej uroczystości to najlepsi z najlepszych. W ciągu czterech lat, spośród 1 000 080 maturzystów, wyłoniliśmy 82 laureatów. Proporcja jest mniej więcej taka, jak przy Nagrodzie Nobla. Dzisiejszy dzień to święto polskiej szkoły i polskiego ucznia. Jesteście naszą dumą. Jesteście wielcy! – powiedział Marek Wasiak, prezes Fundacji Zawsze Warto.                                                         

Galę uświetnił niezwykle ciekawy wykład prof. Marcina Miłkowskiego, zajmującego się filozofią umysłu i kognitywistyką, fascynującego się tematyką złudzeń. Był też czas aby posłuchać dobrej muzyki – wykonanych na fortepianie utworów wirtuozów muzyki klasycznej. Odczytany został również list Beaty Szydło, w którym Premier RP gratulowała zarówno laureatom, jak i rodzicom.         

W trakcie gali była możliwość rozmowy z najlepszymi z najlepszych i zadania im kilku pytań, m.in. o receptę na tak świetne wyniki w nauce i na maturze, o sposób,  w jaki spędzają czas wolny (i czy w ogóle go mają). Odpowiedź jednego z laureatów, Damiana Płucienniczaka, okazała się bezbłędna: - Na pewno nie należy nas postrzegać jako jakieś dziwaczne istoty, które nie wychodzą z domu i nie wyściubiają nosa znad książek. Trzeba po prostu znaleźć receptę na to żeby nie zaniedbywać ani jednego z obszarów życia, które dla człowieka są istotne jeśli chce mówić o tym, że żyje pełną piersią, że się realizuje. Jednym zdaniem - pasja jest kluczem by wszystko pogodzić ze sobą. A tej na pewno nie brakowało w czasie spotkania najlepszych maturzystów.      

W tym roku, spośród 258 030 zdających egzamin dojrzałości, nagrodzonych zostało 25 najlepszych z najlepszych polskich maturzystów: Karolina Bassa (XIII LO w Szczecinie), Martyna Cisakowska (XIV LO we Wrocławiu), Michał Chojnowski (I LO w Ciechanowie), Aleksandra Dera (IV LO w Bydgoszczy),  Wojciech Grabowski (VI LO w Radomiu), Aleksandra Janowska (XIV LO w Warszawie), Cecylia Kłosińska (XV LO w Warszawie), Filip Malinowski (V LO w Bielsku-Białej), Anna Matrejek (I LO w Jarosławiu), Zofia Mikońska (III LO w Gdyni), Aleksander Płocharski (III LO w Ostrołęce), Damian Płucienniczak (I LO w Sieradzu), Paweł Poczobut (XIII LO w Szczecinie), Michalina Pohl (II LO w Poznaniu), Michał Pychtin (XIII LO w Szczecinie), Błażej Rozwoda (V LO w Krakowie), Jakub Skórka (V LO w Krakowie), Natalia Stanisławek (VII Prywatne LO w Krakowie), Małgorzata Suchogórska (I LO w Tychach), Rafał Szczepanik (Publiczne LO Politechniki Łódzkiej), Bartosz Szyler (XIV LO we Wrocławiu), Joanna Wicher (I LO w Myślenicach), Jan Woźniak (V LO w Krakowie), Maja Zdulska (LXIV LO w Warszawie), Wiktoria Ziegler (II Publiczne LO w Opolu).

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KMW