MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Fundacja im. Lesława A. Pagi w październiku rozpocznie nabór zgłoszeń do nowego projektu. Akademia Liderek Biznesu jest odpowiedzią na potrzeby, mówiące o tym, że kobiety na swojej drodze do kariery napotykają na liczne bariery i dysproporcje między możliwościami rozwoju kobiet i mężczyzn. Nowy projekt ma za zadanie  niwelować te dysproporcje.

Fundacja od 14 lat realizuje projekty szkoleniowo-edukacyjne dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, a także dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Stypendyści Fundacji mają niepowtarzalną okazję uczyć się od najlepszych ekspertów oraz zdobywać praktyczne doświadczenie w firmach partnerskich w czasie płatnych staży, które często owocują ofertą stałej pracy. Obecnie Fundacja zrzesza około 2000 alumnów, którzy wspierają się wzajemnie prywatnie i zawodowo.

Akademia Liderek Biznesu to program edukacyjno-mentoringowy, którego celem jest edukacja młodych kobiet, studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. Celem Liderek Biznesu jest rozwój przedsiębiorczości, zarządzanie karierą, rozwój w grupach mentee z uznanym mentorem, wizerunek biznesowy, wyrównanie proporcji w budowaniu kariery oraz poszerzanie wiedzy, umiejętności i postaw z zakresu: organizacji pracy, zarządzania zespołem, pracy ze stresem czy budowania marki osobistej.

Projekt składa się z warsztatów weekendowych, programu mentoringowego, wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych stażach w firmach partnerskich. Program skierowany jest do studentek ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich na kierunkach:

  • biotechnologia, badania kliniczne, technologia żywności,
  • IT, robotyka, 
  • medycyna, farmacja,
  • elektronika, inżynieria budowlana, automatyka,
  • finanse, ekonomia, księgowość, bankowość, marketing,
  • prawo i administracja

Dodatkowo projekt ma za zadanie kształcenie kobiet i mężczyzn w zakresie różnic płci i tego, jak korzystać z tego potencjału we współpracy na płaszczyźnie zawodowej. Projekt będzie odbywać się od listopada do czerwca przyszłego roku.

Patronaty honorowy nad projektem objęli  JM Rektor SGH w Warszawie, Collegium Civitas oraz Politechnika Warszawska. 

Partnerem strategicznym Akademii Liderek Biznesu została spółka McKinsey & Company. Pozostałymi partnerami są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Grupa Capital Park, a wiele firm dołączy do ich grona już wkrótce. Natomiast partnerem merytorycznym projektu jest Akademia Marki z Klasą.

Patronem medialnym projektu został już portal edukacyjny  „Perspektywy”.

Szkolenia, zajęcia i debaty, wraz z uroczystym podsumowaniem odbywają się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji na: http://paga.org.pl/alb oraz na fb

Formularz aplikacyjny

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt