MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Po raz siódmy, 18 – 20 października odbędą się Warszawskie Dni Techniki. Ich zadaniem jest pokazanie i zainteresowanie najnowocześniejszą techniką i innowacyjnymi zagadnieniami technologicznymi podejmowanymi przez środowisko naukowe i gospodarcze stolicy.

Tematyką tegorocznych Dni będzie technika kosmiczna, cyberprzestrzeń, drony i motoparalotnie.

Inicjatywa zorganizowania wydarzenia zrodziła się w 2010 r. w Warszawskim Oddziale Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP). Z jednej strony uważano, że z uwagi na przeszłość naszego miasta niezbędna jest promocja osiągnięć warszawskiego przemysłu, firm i instytucji obsługujących techniczną infrastrukturę miasta, warszawskich uczelni technicznych oraz instytutów badawczych i naukowych.

Z drugiej strony inicjatywa wychodziła naprzeciw potrzebie preorientacji zawodowej i edukacji technicznej, związanej z koniecznością przygotowania kadr dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania miasta i funkcjonujących w nim podmiotów gospodarczych oraz naukowych.

Wydarzenie na stałe weszło do kalendarza imprez organizowanych przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP). Od początku inicjatywa zyskała wsparcie ze strony stołecznych uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej. Wsparcia Dniom udzieliło też szereg instytutów badawczych mających swe siedziby w Warszawie. Między innymi Instytut Lotnictwa, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Tegoroczne, VII Warszawskie Dni Techniki, Patronatem Honorowym objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dni rozpoczną się sesją inauguracyjną w liczącym ponad 110 lat Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Czackiego. Po oficjalnych wystąpieniach organizatorów
i gości, rozpoczną się wykłady i prezentacje tematyczne.

W następnych dniach uczestnicy wydarzenia zapoznają się z praktycznymi aplikacjami techniki wiodących nie tylko warszawskich, ale i polskich uczelni, instytutów badawczych prowadzących swoją działalność w obszarze techniki oraz zakładach przemysłowych.

Ciekawą inicjatywą w ramach Dni będzie służący zapoznaniu się z techniką strzelecką Turniej zorganizowany przez Sekcję Strzelecką CWKS Legia Warszawa
o Puchar Prezesa FSNT-NOT.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!