MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


W dniach 20-22 października 2017 Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z reprezentacją polskich uczelni prezentowała ofertę polskiego szkolnictwa wyższego w ramach wspólnego stoiska programu „Study in Poland” na targach "Obrazowanije i kariera" w Moskwie.

Targi "Obrazowanije i kariera" odbywają się co roku w "Gostinnym Dworze" – historycznym centrum wystawienniczym o dużej powierzchni, znajdującym się w samym centrum stolicy, tuż przy Placu Czerwonym.

Targi rekrutacyjne "Obrazowanije i kariera"w Moskwie to największe i najlepiej wypromowane wśród młodzieży wydarzenie tego typu w Rosji. Moskwa jest rosyjskim liderem pod względem mobilności młodych ludzi. O studentów z tego kraju zabiegają najwięksi  światowi dostawcy usług edukacyjnych, tacy jak Australia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, USA i Szwajcaria. Tegoroczne targi nie były pod tym względem wyjątkiem – w segmencie „Study Abroad” można było zobaczyć przedstawicieli krajów ze wszystkich regionów świata, w tym z takich krajów jak USA, Kanada, Francja, Niemcy, Nowa Zelandia, Czechy, Słowacja, Malta, Izrael, Cypr i wielu innych.

Liczba studentów z Rosji na uczelniach w Polsce stabilnie wzrasta. O ile w 2013 roku było ich zaledwie 669, to w roku 2015 ta liczba wzrosła do 966, a w 2017 roku do 1055 (dane z raportów „Studenci zagraniczni w Polsce”). Eksperci międzynarodowi potwierdzają, że rosyjska młodzież ma świadomość korzyści, jakie dają studia za granicą, a jednocześnie sytuacja gospodarcza kraju zmusza klasę średnią do rozważenia innych, niż zachodnioeuropejskie, kierunków kształcenia młodzieży.

W sekcji dedykowanej studiom zagranicznym stoisko „Study in Poland” było doskonale widoczne dzięki spójnym dekoracjom w barwach narodowych. Październikowy pobyt w Moskwie utwierdził nas w przekonaniu, że regularna obecność na rosyjskim rynku edukacyjnym i konsekwencja we wspólnych działaniach promocyjnych przynoszą wymierne korzyści w postaci zwiększenia liczby rosyjskich studentów na polskich uczelniach.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!