MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Politechnika Śląska znalazła się w gronie 13 uczelni, które zostaną nagrodzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego łącznie sumą 95 mln złotych! Ministerstwo postanowiło nagrodzić te uczelnie, które w ostatniej ocenie działalności naukowej poprawiły swój poziom naukowy i zdobyły wyższe kategorie.

Podstawą do rozdzielenia między szkoły wyższe prawie 100 mln jest kompleksowa ocena parametryczna dokonana w 2017 roku. Do 13 nagrodzonych uczelni ministerstwo wytypowało te, które osiągnęły największą poprawę jakości w stosunku do ubiegłego roku. Politechnika Śląska i 12 innych uczelni otrzymają zwiększenie finansowania jeszcze w tym roku.

W tegorocznej ocenie działalności naukowej oraz badawczo-rozwojowej, przeprowadzonej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych, aż 10 na 14 wydziałów Politechniki Śląskiej otrzymało ocenę A! Pozostałe 4 uzyskały natomiast ocenę B. Jest to bardzo duży skok jakościowy dla uczelni, ponieważ jeszcze w 2013 roku 4 wydziały Politechniki Śląskiej posiadały ocenę A, natomiast 10 wydziałów ocenę B. Tym samym Politechnika Śląska znalazła się w ścisłej czołówce uczelni, które znacząco poprawiły swój poziom naukowy!

– Każdą wiadomość o przyznaniu dodatkowej dotacji przyjmuję z radością, ponieważ są to dodatkowe środki na działalność uczelni oraz rozwój naukowy. Znaczną część tej kwoty będziemy chcieli przeznaczyć m.in. na działania projakościowe, podnoszenie potencjału uczelni oraz zwiększenie rozpoznawalności Politechniki Śląskiej zarówno w kraju, jak i za granicą. Sukces naszej uczelni to przede wszystkim ogromna zasługa społeczności akademickiej Politechniki Śląskiej. To właśnie dzięki wynikom prac badawczych, które w ciągu ostatnich lat były realizowane, nasza uczelnia osiągnęła tak dobry wynik. 10 wydziałów z kategorią A i 4 z kategorią B to rzeczywiście wyśmienity wynik, który stawia nas w ścisłej czołówce uczelni, które dokonały postępu w zakresie jakości badań naukowych. Bardzo się cieszę, że zostało to dostrzeżone ministerstwo – podkreśla rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt