MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Wielkopolscy maturzyści jak zwykle tłumnie przybyli na Poznański Salon Maturzystów Perspektywy 2012, który został dziś otwarty na Politechnice Poznańskiej. Do Centrum Wykładowo-Konferencyjnego przyjechali uczniowie z Poznania i wielu innych miejscowości województwa wielkopolskiego.

Zgromadzeni goście i młodzież zostali serdecznie powitani przez Biankę Siwińską z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która przy tym gorąco zachęcała maturzystki do udziału w przyszłorocznej edycji akcji „Dziewczyny na politechniki!”. O tym, że warto podjęć studia, a w szczególności na politechnice, przekonywał również prof. Jan Żurek, prorektor Politechniki Poznańskiej. – Lata studiów to najlepszy okres życia – podkreślił w swoim wystąpieniu podczas uroczystości otwarcia. Natomiast Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Kurator Oświaty, życzyła wszystkim maturzystom sukcesu na maturze i zachęcała do rozważnego wybierania przedmiotów.

Jak co roku, olbrzymią popularnością cieszył się cykl prezentacji na temat matury 2013 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych przygotowany przez ekspertów OKE w Poznaniu. Tłumnie odwiedzano stoiska, gdzie uczniowie mieli okazję poznać ofertę studiów na 36 uczelniach z Polski. Wyjątkowo długa kolejka ustawiła się też przed stoiskami Perspektyw, gdzie chętni mogli bezpłatnie otrzymać Informator dla Maturzystów 2013. I pomyśleć, że to jeszcze nie wszystko, bo jutro przed nami drugi dzień Poznańskiego Salonu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt