MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Zespół studentów Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w składzie: Adrianna Jagosz (VI rok kierunku lekarskiego), Oliver Piotr Firszt (VI rok kierunku lekarskiego), Marek Tułacz (V rok kierunku lekarskiego), Maksymilian Ogiela (V rok kierunku lekarskiego) oraz Tomasz Brachmański (III rok ratownictwa medycznego) zwyciężył w 6 Zawodach Symulacji Medycznej SUM WARS 2018, które odbyły się dziś (11 kwietnia) w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Do rywalizacji stanęły 4 drużyny. Każda z nich miała do wykonania trzy zadania.

Pierwszy scenariusz zakładał 30-minutowy dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, podczas którego zespół musiał udzielić pomocy pacjentowi po urazie głowy będącemu pod wypływam alkoholu, kobiecie z bólem brzucha, u której w trakcie podawania leku rozwija się reakcja alergiczna, pacjentowi z bólem w klatce piersiowej i dusznością oraz czwartemu, z obrzękiem płuc. W kolejnym zadaniu studenci musieli wykazać się nie tylko wiedzą medyczną, ale także empatią i umiejętnością komunikowania trudnych wiadomości. Zadaniem zespołu była bowiem opieka nad pacjentem po ciężkim wypadku oraz przekazanie rodzinie informacji o złych rokowaniach i poruszenie tematu oddania narządów pacjenta do przeszczepu. W trzecim zadaniu zespół był wezwany do 6-letniego dziecka po wypadku na rowerze. Zadaniem zespołu było prawidłowe zbadanie pacjenta, rozpoznanie obrażeń głowy i nasilających się zaburzeń świadomości oraz opieka nad pacjentem i obecną na miejscu zdarzenia matką.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Śląski Uniwersytet Medyczny podczas ogólnopolskich zawodów w Gdańsku.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave