MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


5 dni, 50 spotkań, warsztatów i paneli dyskusyjnych oraz 800 uczestników z całej Europy - tak w liczbach można przedstawić Spring Agorę, która odbędzie się w Krakowie w dniach  24-29.04.2018r.  Organizatorem jest krakowski oddział Europejskiego Forum Studentów AEGEE.

Tak jak w starożytności Agora była miejscem spotkań i dyskusji, tak i obecnie ma zgromadzić młodych Europejczyków zainteresowanych bieżącą sytuacją polityczną. Poprzez serie paneli  i inicjacje dialogu wydarzenie zilustruje jak wiele Europa ma do zaoferowania oraz jak bardzo jest zróżnicowana.

Panele dyskusyjne poruszać będą kwestie współpracy międzynarodowej i integracji  z uwzględnieniem zacierania się kultur, miejsca Polski na arenie międzynarodowej, postaw patriotycznych oraz szacunku dla innych narodów, roli dyplomacji w utrzymywaniu relacji między krajami, różnic pomiędzy demokracją w Europie oraz Azji, historii i przyczyny powstawania ruchów separatystycznych, a także wpływu mediów na postrzeganie obecnej sytuacji na Starym Kontynencie.

Całe wydarzenie zostanie poprzedzone ankietą wśród osób w wieku 19-35 lat. Jej celem będzie przeanalizowanie sympatii młodych Europejczyków do słuszności idei Europy, świadomości możliwości i obowiązków jakie daje integracja międzynarodowa oraz wynikających z niej możliwości. W oparciu o wyniki powstanie raport, który będzie podstawą do merytorycznych dyskusji.

Agora ma przypomnieć o roli Unii Europejskiej w życiu politycznym i społecznym oraz zachęcać do edukacji obywatelskiej.  Celem jest kontynuowanie międzynarodowej współpracy również po projekcie i dążenie do integracji europejskiej.

Spring Agora Kraków 2018 Destination: Europe to jedna z największych inicjatyw obywatelskich tego typu. Z określonymi planami, jasną ideą i konkretnym celem: zjednoczoną i wspólną Europą.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!