MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


XIII edycję Olimpiady wygrał Wiktor Skowroński, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 40 w Warszawie. Opiekunem zwycięzcy jest Zygmunt Kawecki. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on ponad 13 tysięcy uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

- Udział w olimpiadzie to wspaniała przygoda i okazja do rozwoju. Z jednej strony zdobywamy wiedzę teoretyczną dotyczącą takich zagadnień jak marketing, ekonomia czy finanse, z drugiej praktyczną: sztuka prezentacji oraz praca zespołowa. Olimpiada to również wspaniała okazja do poznania ciekawych osób. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że zdobyta w toku Olimpiady wiedza i doświadczenie stanowią istotną inwestycję w perspektywie podjęcia w niedalekiej przyszłości pracy zawodowej. Polecam każdemu udział w następnej edycji − mówi zwycięzca.

Dumy z podopiecznego nie kryje również pan Zygmunt Kawecki – opiekun merytoryczny zwycięzcy – Na wstępie zadam pytanie na ile nauki ekonomiczne są fascynujące lub nudne? Dla Wiktora Skowrońskiego laureata pierwszego miejsca XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości uczestniczenie w Olimpiadzie Przedsiębiorczości było fascynującą przygodą zakończoną pełnym sukcesem. Hasłem przewodnim był „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek i strategie” i Wiktor osiągnął sukces, poznał wielu fajnych ludzi i przyjął strategię, która doprowadziła go do celu. Zwycięstwo Wiktora w Olimpiadzie Przedsiębiorczości jest zwycięstwem jego samego i było okupione wielkim wkładem pracy. On sam jest uczniem, który potrafi wyznaczyć sobie cel, dążyć do niego, zrealizować i… nie spocząć na laurach. Jest uczniem samodzielnym, skromnym, ale jeśli czegoś nie wie to wniesie duży wkład, aby tę wiedzę zdobyć. Wiktor wie, że sukces nie przychodzi łatwo. Bez wsparcia i ukierunkowania byłoby trudno osiągnąć cel, jaki sobie założył. Potrafił wykorzystać te atuty i dlatego i tym bardziej należą mu się gratulacje.

Zawody centralne odbyły się 5 kwietnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wyłoniły one 25 laureatów spośród ponad 13 tysięcy licealistów zgłoszonych do eliminacji szkolnych, które miały miejsce w grudniu 2017 r.

Zwycięzca uzyskał 115 punktów ze 135 możliwych do zdobycia. Wśród 10 najlepszych zawodników, tj. laureatów – poza zwycięzcą – znaleźli się ponadto:

  • Jakub Piznal   z Liceum Ogólnokształcące nr III im. A. Mickiewicza we Wrocławiu
  • Michał Gorczyca z I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego w Krakowie
  • Michał Sobkowiak z Liceum Ogólnokształcące nr III im. A. Mickiewicza we Wrocławiu
  • Krzysztof Kropidłowski z VI Liceum Ogólnokształcące im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy
  • Krzysztof Zdanowicz z XXVII Liceum Ogólnokształcące im. T. Czackiego w Warszawie
  • Bartosz Domański z II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana J. Zamoyskiego w Lublinie
  • Jakub Olewicz z VI Liceum Ogólnokształcące im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy
  • Franciszek Białek z V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie
  • Maciej Strzelczyk z I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze

Eliminacje centralne składały się z trzech etapów. Najpierw zawodnicy rozwiązywali test wymagający wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, a także znajomości zagadnień dotyczących hasła Olimpiady Przedsiębiorczości, które w tej edycji brzmiało „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia” oraz dobrej orientacji w bieżących wydarzeniach ze świata gospodarki i biznesu. Następnie ich zadaniem było napisanie eseju na jeden z trzech podanych tematów. Największą popularnością cieszył się temat 2. – „Rola mediów społecznościowych w procesie budowy wizerunku przedsiębiorstw”. 25 zawodników, którzy uzyskali w teście najwyższe wyniki, w drugiej części zawodów przygotowywali a następnie prezentowali przed Komisją wystąpienie na wylosowany temat.

Dla laureatów i finalistów – uczelnie ekonomiczne współorganizujące Olimpiadę – przewidziały istotne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. 25 laureatów i ich opiekunowie merytoryczni otrzymają ponadto bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: wysokiej klasy sprzęt komputerowy ufundowany przez Partnerów Głównych Olimpiady, tj. Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Natomiast szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów.

Z listą laureatów oraz z testem eliminacji centralnych można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave