MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


27 kwietnia w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej wybitni przedstawiciele świata polityki, mediów oraz bezpieczeństwa narodowego będą rozmawiać o naszym bezpieczeństwie wewnętrznym i zewnętrznym w obliczu nowych zagrożeń. Wśród naszych gości pojawią się m.in. Ludwik Dorn, Jacek Matuszak, Ppłk. Mariusz Rukat, Małgorzata Fraser czy Jacek Bartosiak.

Już 27 kwietnia 2018 roku, w gmachu BUW przy ul. Dobrej 56/66 w Sali Konferencyjnej (316), odbędzie się KonferencjaCE pt.: „Wojny w czasach cyfrowej rewolucji – Europa i świat wobec nowoczesnych zagrożeń”.

Tegoroczne wydarzenie jest już XII edycją corocznej konferencji organizowanej przez społeczność Centrum Europejskiego UW. Podczas tej edycji podejmiemy refleksję wokół przemian dokonujących się obecnie na świecie i w Europie. Ostatnia dekada pozwoliła nam doświadczyć rewolucji komunikacyjnej - zostały stworzone nowe potęgi gospodarcze, globalizacja gwałtownie przyśpieszyła, a dotychczasowy ład społeczny uległ zmianie. Obecnie powstaje coraz więcej zagrożeń, na które często nie jesteśmy gotowi. Wynikają one z nowej rzeczywistości – terroryzm, wojny hybrydowe, kradzieże tożsamości czy brak publicznej kontroli stają się powszechne.

Razem z zaproszonymi ekspertami pragniemy wspólnie zastanowić się jakich niebezpieczeństw należy się spodziewać w dzisiejszym świecie i jak się przed nimi obronić? Jak monitorować działalność terrorystów i cyberprzestępców? Jak chronić tożsamość i prywatność aby zachować bezpieczeństwo imprez masowych czy prywatnych danych i pieniędzy? Na powyższe pytania oraz wiele innych postaramy się odpowiedzieć już 27 kwietnia.

Całej dyskusji będzie przyświecać fundamentalne pytanie czym dla obywateli jest dzisiaj bezpieczeństwo, ile jesteśmy w stanie oddać, by czuć się bezpiecznie i jaka jest nowa definicja obrony narodowej w erze cyfrowej.

Z programem konferencji można zapoznać się na stronie: www.centrumdebaty.pl

Facebook: www.facebook.com/centrumdebaty  

Twitter: www.twitter.com/centrumdebaty  

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave