MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłosił Ranking 100. naukowców WUM z najwyższym dorobkiem publikacyjnym w latach 2015-2017.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął dr hab. n. med. Łukasz Szarpak z Zakładu Medycyny Ratunkowej I Wydziału Lekarskiego. Na drugiej pozycji uplasowała się prof. Hanna Szajewska - kierownik II Kliniki Pediatrii I Wydziału Lekarskiego. Trzecie miejsce zajął prof. Rafał Płoski - kierownik Zakładu Genetyki Medycznej I Wydziału Lekarskiego.

Kolejne miejsca zajęli: prof. Grzegorz Opolski (4) – kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii I Wydziału Lekarskiego, prof. Krzysztof J. Filipiak (5) – I Katedra i Klinika Kardiologii I Wydziału Lekarskiego, prof. Urszula Demkow (6) – kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego I Wydziału Lekarskiego, prof. Mirosław Wielgoś (7) – Kierownik i Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii I Wydziału Lekarskiego, prof. Wiesław Jędrzejczak (8) – kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych I Wydziału Lekarskiego, dr hab. Łukasz Czyżewski (9) – Zakład Pielęgniarstwa Nefrologicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu, prof. Piotr Pruszczyk (10) – kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo Zatorowej Wydziału Lekarsko-Dentystycznego.

Listę opracowała Biblioteka Główna WUM na podstawie analizy dorobku poszczególnych naukowców z lat 2015-2017. Ranking objął osoby zatrudnione na Uniwersytecie w kwietniu 2018 r. ,  współautorów wszystkich opublikowanych artykułów (prace oryginalne, kazuistyczne, poglądowe i inne posiadające punktację Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Pełen ranking 100. naukowców WUM z najwyższym dorobkiem publikacyjnym w latach 2015-2017 dostępny jest na: http://bp.wum.edu.pl/.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave