MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


14 maja 2018 r. swoją działalność na Europę rozszerzyła specjalizująca się w tematyce obronności i bezpieczeństwa narodowego szkoła Daniel Morgan Graduate School of National Security (DMGS).

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele ambasad państw europejskich – m.in. Belgii, Bułgarii, Danii, Grecji, Gruzji, Portugalii, Rumunii oraz Ukrainy, administracji rządowej, Kancelarii Prezydenta RP, jak również przedstawiciele polskich uczelni wyższych i organizacji pozarządowych. Gospodarzami pierwszej części ceremonii, która odbyła się w siedzibie Community of Democracies, byli Steven Meyer, Dziekan DMGS, były szef CIA na Bałkanach oraz Thomas E. Garrett, Sekretarz Generalny „Community of Democracies”, którzy oficjalnie zainaugurowali europejską działalność waszyngtońskiej uczelni. Spotkanie rozpoczęło odczytanie listu Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego, który przyznał, że do zagwarantowania bezpieczeństwa narodowego jest istnienie kadry profesjonalnych i perfekcyjnie przygotowanych specjalistów, którzy gotowi są stawić czoła wyzwaniom współczesnośc”.

Jak podkreślił Steven Meyer, dziekan Daniel Morgan Graduate School of Security, Stany Zjednoczone przykładają ogromną wagę do wielopłaszczyznowej współpracy w obszarze bezpieczeństwa ze swoimi europejskimi sojusznikami. Dotychczasowe działania doprowadziły bowiem do istotnej poprawy sytuacji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz dały perspektywę dalszego rozwoju wzajemnych relacji.

- W przeszłości musieliśmy  podejmować trudne, ale konieczne decyzje. Za nami czas trudnych debat, ale i okresy wspólnej polityki. Stale szukamy punktów wspólnych, tego co nas łączy. Chcemy, aby jednym z wymiarów naszego pełnego uczestnictwa w życiu Europy była działalność Daniel Morgan Graduate School of Security. Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć ofertę szkoły i

zarazem  udoskonalić warunki edukacji dla  studentów z Europy. To również oznaka dowód, że stosunki transatlantyckie znajdują się w znakomitej fazie  – mówi Steven Meyer, Dziekan Daniel Morgan Graduate School of Security.

Jak przekonuje Szymon Dziubicki, inauguracja DMGS w Polsce to ważny dzień także dla polskiej nauki. Przed naukowcami i studentami otworzyły się nowe perspektywy.

- Stany Zjednoczone Ameryki należą do kluczowych partnerów zagranicznych Polski w wielu aspektach, jak również  pełnią szczególną  rolę w całym  naszym regionie. Cieszymy się, że to właśnie w Polsce DMGS postanowiła zainaugurować swoją europejską działalność. Rozszerzenie oferty to właściwy trend, który nie tylko zapewni szkole rozwój, ale będzie stanowić podstawę dla nowych projektów i przedsięwzięć dla budowania szerokiego partnerstwa między Polską a USA, jak również Europą i USA  – mówił Szymon Dziubicki – przedstawiciel DMGS Alumni Club Europe, organizacji zrzeszającej europejskich absolwentów DMGS.

Uzupełnieniem inauguracji była międzynarodowa konferencja „Wyzwania dla stosunków transatlantyckich w świetle bezpieczeństwa narodowego i obronności”, która odbyła się
w Pałacu Sobańskich w Warszawie. W dyskusji panelowej udział wzięli Steven Meyer, dziekan DMGS, Thomas Garrett, sekretarz generalny Community of Democracies, prof. dr hab. Jarosław Gryz,  Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, dr Katarzyna Pisarska, dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz Szymon Dziubicki, przedstawiciel DMGS Alumni Club in Europe.

Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja Kulskich oraz Vision Group, polska firma doradcza, która pełni funkcję europejskiego HUB-u DMGS, która odpowiada m.in. za działania rekrutacyjne i promocyjne na rzecz szkoły.

***

Daniel Morgan Graduate School of National Security (DMGS) to nowoczesna, niekomercyjna szkoła wyższa z siedzibą w Waszyngtonie. Zlokalizowana jest niedaleko Białego Domu w samym sercu środowiska służb bezpieczeństwa z FBI, CIA, NSA, Pentagonem i Departamentem Stanu włącznie. Misją DMGS jest kształcenie i liderów do stworzenia praktycznych rozwiązań globalnych  i problemów związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa międzynarodowego oraz działań terrorystycznych.

Więcej wiadomości o uczelni na stronie internetowej uczelni: https://dmgs.org/

Europejskim HUB-em DMGS jest firma doradcza Vision Group, która odpowiada m.in. za działania rekrutacyjne i promocyjne.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt