MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Akademia Zamojska

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Leona Koźmińskiego

Politechnika Łódzka

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom polskich przedsiębiorców i pasjonatów, Collegium Civitas wraz z Fundacją im. Profesora Andrzeja Dembicza stworzyło nowatorski program studiów podyplomowych „Ameryka Łacińska: biznes i kultura”.

W trakcie studiów, słuchacze zapoznają się z potencjałem gospodarczo-przyrodniczym Ameryki Łacińskiej, poznają relacje tego regionu z resztą świata – ze szczególnym uwzględnieniem stosunków z Unią Europejską i Polską, poznają współczesną problematykę ekonomiczno-polityczną Ameryki Łacińskiej łącznie ze specyfiką kulturową tego regionu, w tym polityczną, biznesu i dyplomacji.

Program kształcenia łączy walory klasycznych studiów uniwersyteckich z kształceniem w wyspecjalizowanych i praktycznych dziedzinach.

Studia dostarczą wiedzy na temat:

  • specyfiki gospodarczej, politycznej i kulturowej krajów Ameryki Łacińskiej,
  • uwarunkowań do prowadzenia wielopłaszczyznowej współpracy z krajami Ameryki Łacińskiej,
  • wyzwań stających przed polską przedsiębiorczością w jej stosunkach z Ameryką Łacińską.

Doświadczone grono wykładowców to zdecydowany atut proponowanej przez Collegium Civitas oferty. Zajęcia prowadzą m.in.: dr hab. Katarzyna Dembicz – latynoamerykanistka i geograf; mgr Wojciech Doroszewicz – przyrodnik i latynoamerykanista, dr Joanna Gocłowska-Bolek – ekonomistka, latynoamerykanistka; dr Sławomir Klimkiewicz – politolog, dyplomata; dr hab. Bogumiła Lisocka-Jaegermann – geograf i latynoamerykanistka; dr Piotr Łaciński 
– politolog, podróżnik; dr Paweł Kowalewski – ekonomista i analityk bankowy; prof. Urszula Żuławska – ekonomistka i latynoamerykoznawca; mgr Marek Świrkowicz – dziennikarz muzyczny, absolwent CESLA UW, muzyk i specjalista od muzyki iberyjskiej i latynoamerykańskiej; mgr Lech Miodek – były dyplomata, dziennikarz i znawca krajów Ameryki Łacińskiej i dr Tomasz Rudowski – politolog i latynoamerykanista.

Atutami naszych studiów są:

  • kompleksowy program prowadzony przez wybitnych znawców regionu o międzynarodowym uznaniu, zarówno teoretyków jak i praktyków;
  • zajęcia prowadzone różnorodnymi metodami, w tym w formie warsztatów, umożliwiających interakcję między prowadzącym a słuchaczami oraz między samymi słuchaczami;
  • nabycie wiedzy praktycznej z zakresu stanu i możliwości biznesowej współpracy z krajami Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Program studiów obejmuje ponad 160 godzin zajęć, prowadzonych w systemie weekendowym, w ciągu jednego roku. Zawiera 4 bloki tematyczne:

  • Blok 1: Wprowadzający: „Źródła współczesnego potencjału Ameryki Łacińskiej” (24 godz.)
  • Blok 2: Ameryka Łacińska 6 i relacji (33 godz.)
  • Blok 3: Kulturowe konteksty współpracy z Ameryką Łacińską (36 godz.)
  • Blok 4: Doing business with Latin America czyli Hacer negocios con América Latina (68 godz.)

Wszystkie zajęcia odbywają się w języku polskim.

Absolwenci studiów „Ameryka Łacińska: biznes i kultura” mogą rozważyć karierę zawodową w administracji publicznej i samorządowej odpowiedzialnej za współpracę z zagranicą, w służbie cywilnej – również w branży turystycznej (touroperatorzy realizujący usługi turystyczne w Ameryce Łacińskiej), a także w przedsiębiorstwach i organizacjach pozarządowych.

Kluczem do zrozumienia i podjęcia udanej współpracy z krajami Ameryki Łacińskiej jest poznanie ich realiów polityczno-gospodarczych oraz kultury społeczeństw latynoamerykańskich. Zapraszamy na studia!

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszych studiach:

https://www.youtube.com/watch?v=4oHA1UWpF9A&t=4s

 

Collegium Civitas to wielodyscyplinarna, wielokulturowa i nowoczesna Uczelnia ceniona przez pracodawców i środowiska biznesowe. Wysoką jakość kształcenia na wszystkich kierunkach studiów potwierdzają pozytywne oceny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz wysokie noty w rankingach „Perspektywy”, „Wprost” i „Uczelnia Liderów”. Uczelnia oferuje nowoczesne pod względem akademickim i rynkowym programy studiów prowadzonych w języku polskim i angielskim (ponad 60 specjalności na czterech kierunkach studiów I i II stopnia, 13 specjalności dwujęzycznych oraz 29 programów na studiach podyplomowych) w 6 obszarach tematycznych: Bezpieczeństwo i analiza informacji, Nowe media i dziennikarstwo, Psychologia i coaching, Socjologia, kultura i sztuka, Stosunki międzynarodowe i dyplomacja, Zarządzanie i marketing.

Collegium Civitas
Pałac Kultury i Nauki
XII piętro, pokój 1210
tel.: 22 656 71 89
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: www.civitas.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt