Elon Musk, jeden z największych wizjonerów naszych czasów szuka pracowników przez Twittera. Rekrutacja w sieci jest znakiem czasów, ale tradycyjne narzędzia nie poszły do lamusa. Targi pracy wciąż cieszą się popularnością. Już 4 kwietnia Grupa Uczelni Vistula organizuje JobSpot 2019. To okazja, by znaleźć idealnego pracownika lub pracodawcę.
Idealny pracodawca to taki, który oferuje pożądane przez kandydatów warunki. Z kolei idealny pracownik ma odpowiednie kompetencje.
Elon Musk, twórca SpaceX, Tesli i PayPal mówi, że szuka u kandydatów do pracy odpowiedzialności, umiejętności pokonywania trudności i pozytywnego nastawienia. Z kolei Jarosław Królewski, szef rewolucyjnej polskiej firmy technologicznej Synerise zdradził, że rekrutując szuka nie tylko intelektu, ale także sprytu.
Kompetencje – klucz do sukcesu
Musk i Królewski to elita biznesu, ale kompetencje, o których mówią są dziś powszechnie pożądane. Do kompletu trzeba jeszcze dodać umiejętności, które w raporcie OECD - Future Skills określono jako kompetencje przyszłości, ale już dziś są poszukiwane. To kompetencje międzykulturowe, myślenie projektowe, sprawność adaptacyjna, międzydyscyplinarność, kompetencje cyfrowe, przetwarzanie danych, wnioskowanie, inteligencja emocjonalna, praca w szumie informacyjnym oraz współpraca w środowiskach wirtualnych. I jeszcze biegły angielski lub inny język. To jest właśnie klucz do sukcesu.
Grupa Uczelni Vistula – młodzi ludzie z wyjątkowymi umiejętnościami
Gdzie znaleźć kandydata z pożądanymi kompetencjami? Szansą dla firm na pozyskanie idealnego pracownika lub stażysty są targi pracy JobSpot 2019, organizowane przez Grupę Uczelni Vistula. Ich siódma edycja odbędzie się 4 kwietnia. Grupa Uczelni Vistula, której filarami są Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) to lider innowacyjnego kształcenia.
Jej studenci pochodzą z 84 krajów, mają doświadczenie w komunikacji międzykulturowej, znają różne języki, a dzięki studiom w międzynarodowym środowisku są otwarci i elastyczni.
Uczelnia Vistula stawia na rozwój umiejętności IT, interaktywność i nowe media. Śledzi rozwój sztucznej inteligencji i robotyki. Kieruje też zainteresowanie w stronę Chin. Uczy samodzielności, odpowiedzialności, krytycznego, innowacyjnego myślenia i umiejętności podejmowania decyzji Wspiera w odkrywaniu i wzbogacaniu indywidualnego potencjału.
Więcej szczegółów na temat targów JobSpot