MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


9 kwietnia Biuro Karier Politechniki Białostockiej zaprasza na szóste już Targi Praktyk i Staży. Wzorem poprzedniej edycji, targi odbędą się na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10.00 – 15.00. Swoją obecność potwierdziło około 30 wystawców.

Dlaczego warto przyjść na Targi Praktyk i Staży?

Targi dają możliwość zebrania w jednym miejscu i w jednym dniu wielu pracodawców. Umożliwiają one prześledzenie oferty, jakie stwarza aktualny rynek pracy. Spotkanie
z przedstawicielami firm podczas targów ma przebieg mniej formalny niż typowy wywiad kwalifikacyjny. Rozmowa trwa zazwyczaj kilka minut i ma charakter dialogu. Obie strony mają szanse zadawać pytania i przedstawiać swój punkt widzenia.

Jeśli poszukujesz praktyk, masz szanse zdobyć cenne informacje o firmie, masz możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem tzw. „kadr”, co jest bezcenne przy procesie tej właściwej rekrutacji.

Wybierając się na Targi Praktyk i Staży zastanów się, jakie firmy Cię interesują i pomyśl, jakie pytania chcesz im zadać. Wybierając firmy, z którymi będziesz chciał się spotkać, musisz mieć na uwadze swoje predyspozycje, wiedzę i umiejętności. Musisz zdawać sobie sprawę ze swoich kompetencji.

Na Targi Praktyk i Staży powinieneś zabrać swoje CV. Przygotowanie listu motywacyjnego pod konkretnego pracodawcę, czy też stanowisko, będzie z pewnością dodatkowym atutem. Wysyłając dokumenty aplikacyjne nigdy nie mamy pewności, że zostaną odczytane. Tu masz bezpośrednią możliwość przedstawienia się, porozmawiania z osobą, która faktycznie odpowiada za rekrutację. Masz szansę sprawić, aby rekruter Cię zapamiętał i tym samym przybliżyć się do zdobycia wymarzonej pracy.

Ważne, abyś miał pomysł na siebie i wiedział czego chcesz. Udział w Targach Praktyk i Staży, może być pierwszym krokiem do realizacji planu swojej kariery.

Więcej informacji na stronie: www.biurokarier.pb.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!