MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W czwartek rozpoczął się w Warszawie największy z tegorocznych Salonów Maturzystów. Do gmachu Politechniki Warszawskiej ściągnęły tłumy maturzystów chcących zapoznać się z ofertami licznych uczelni z Polski i zagranicy.

Oficjalnego powitania uczestników Salonu dokonali Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marek Krawczyk, którzy w swoich przemówieniach podkreślali jak wiele wnoszą studenci w życie miasta i, że stanowią oni potencjał, który należy dobrze wykorzystać. – Warszawa jest przyjazna studentom – podkreśliła pani prezydent. Na inaugurację Warszawskiego Salonu maturzystów 2012 przybyli liczni goście: rektorzy i prorektorzy stołecznych uczelni, wiceprezydent m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński, mazowiecki kurator oświaty Karol Semik.

Pytani przez nas licealiści zgodnie podkreślali, że dla nich to okazja, aby sprecyzować swoje plany na przyszłość. – Cała impreza jest doskonale zorganizowana, a przedstawiciele uczelni – bardzo pomocni – podkreślała grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza z Węgrowa. – To pomaga się zorientować jak naprawdę wyglądają studia na danym kierunku, a my ewentualnie mamy jeszcze czas zmienić plany. Jednak nie wszyscy mają już tak sprecyzowane plany. – Te Salony to genialny pomysł. Może teraz będzie mi łatwiej podjąć decyzję – stwierdziła Arleta z jednego z warszawskich liceów.

Ilość maturzystów chętnych, by wysłuchać prezentacji na temat matury 2013 z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych prowadzonych przez specjalistów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie przerosła oczekiwania organizatorów – wszystkie miejsca zostały zajęte. Chociaż na większości wykładów były „nadkomplety”, to wielu maturzystów wyrażało żal, że wcześniej się na nie nie zarejestrowali.

Wystawcy zgodnie mówili, że coraz większą popularnością cieszą się uczelnie prywatne, szczególnie te, które zdążyły już wyrobić sobie pozycję na rynku. A z kierunków – wszystkie ścisłe. Przedstawiciele jednej z uczelni stwierdzają: – W tym roku niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszy się informatyka, no i, o dziwo, architektura wnętrz. A jeden z przedstawicieli zagranicznych wystawców, Tim z University of Toronto mówi: – Od rana trwa tu istne oblężenie. To dopiero pierwszy dzień, a nam już kończą się materiały. Nie myśleliśmy, że kanadyjska uczelnia może cieszyć się aż takim zainteresowaniem w Polsce!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt