MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

ML in PL Conference to trzecia edycja konferencji, która wcześniej nazywała się PL in ML: Polish View on Machine Learning. Główną tematyką jest szeroko pojęta dziedzina uczenia maszynowego. Naszym celem jest szerzenie wiedzy w tym zakresie i stworzenie społeczności, która będzie ze sobą współpracować.

Uczenie maszynowe (po angielsku machine learning) to dziedzina zajmująca się sztuczną inteligencją. Jej głównym celem jest stworzenie programu, który będzie w stanie uczyć się na przykładach, aby następnie wyciągać własne wnioski. Bardzo popularne pod tym względem są sieci neuronowe, które w swoim działaniu przypominają nieco ludzki mózg. Jako przykłady zastosowania uczenia maszynowego można wymienić autonomiczne samochody, ostatnio popularną aplikację FaceApp oraz Alexę – osobistą doradczynię stworzoną przez Amazon.

Naszym celem jest ułatwienie studentom dostępu do profesorów, naukowców i profesjonalistów, którzy zajmują się tematem uczenia maszynowego. Dzięki temu, ich wiedza będzie jak najnowsza i poparta badaniami oraz praktyką. W ten sposób, w przyszłości sami zostaną specjalistami w tej dziedzinie i będą mogli się dzielić swoim doświadczeniem.

Dodatkowo, chcemy również umożliwić profesorom, naukowcom i profesjonalistom współpracę nad różnymi projektami. Sesje networkingowe odbywające się podczas konferencji to idealne miejsce, aby poznać nowe pomysły i idee, wymienić się poglądami oraz nawiązać nowe znajomości w celu przeprowadzenia nowatorskich projektów.

Konferencja trwać będzie 4 dni, od 22 do 25 listopada br. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego /ul. Banacha 2/. W ostatnim dniu odbędą się warsztaty. Wykłady prowadzone są przez światowej klasy naukowców, którzy z chęcią i dogłębnie dzielą się ze słuchaczami swoimi najnowszymi badaniami. W zeszłych latach odwiedzili nas specjaliści z takich instytucji jak: Google AI, Facebook AI Research, DeepMind, OpenAI i New York University, znani z publikacji na tak prestiżowych konferencjach jak NeurIPS, CVPR oraz ICML.

Co więcej, przeprowadzimy program Call for Contributions, w ramach którego uczestnicy będą mogli zgłaszać własne prelekcje i plakaty dotyczące swoich badań. Najlepsze prelekcje zostaną wygłoszone podczas konferencji, a najlepsze plakaty zostaną wystawione podczas sesji plakatowej. Call for Contributions jest znakomitą ścieżką dla studentów i początkujących naukowców, aby stawiać swoje pierwsze kroki w świecie badań i nauki. Dla doświadczonych badaczy, jest to droga do podzielenia się wynikami swoich badań z szeroką publiką.

Pierwsza rejestracja zostanie otwarta już na początku sierpnia, a w późniejszym terminie do sprzedaży trafi otwarta pula biletów, które będą dostępne dla każdego. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej conference.mlinpl.org oraz profilach na Facebooku i LinkedIn.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt