MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Aktywni, zaangażowani społecznie, dobrze radzący sobie na studiach – to najważniejsze cechy, które muszą mieć kandydaci na laureatów konkursu INTERSTUDENT. Już po raz trzeci Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

Zwycięzcami zostanie czworo studentów, którzy wykażą się aktywnością na polu kulturalnym, społecznym, proekologicznym lub sportowym, działaniami wpisującymi się w ideę wielokulturowości, dobrymi wynikami w nauce, a także postawą inspirującą do działania i wkładem w aktywizację wspólnot obywatelskich w środowisku lokalnym.

Patronat honorowy nad konkursem objął prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Jestem przekonany, że zagraniczni studenci będą coraz silniej wpływać na oblicze i kształt polskiego środowiska akademickiego – mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. – Na świecie aktualnie studiuje ponad 4 mln „international students”. W Polsce mamy ponad 24 tys. studentów z zagranicznym paszportem. To niewiele, ale dzięki takim programom jak "Study in Poland" z roku na rok będzie ich coraz więcej, dzięki czemu nasze środowisko akademickie stawać się będzie się coraz bardziej wielokulturowe, a przez to ciekawsze.

W konkursie mogą wziąć udział studenci obcokrajowcy lub posiadający podwójne obywatelstwo, studiujący na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Zwycięską trójkę wybierze Kapituła składająca się z organizatorów i partnerów Konkursu, w tym reprezentantów KRASP, Parlamentu Studentów RP, Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", a także przedstawicieli ambasad i fundatorów nagród.

Kandydatów należy zgłaszać do 29 grudnia 2012 r. wypełniając Ankietę i wysyłając ją na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ankiety mogą przesyłać: rektorzy lub prorektorzy ds. międzynarodowych lub studenckich, dziekani lub prodziekani, uczelniane biura współpracy międzynarodowej, samorządy studentów i kierownictwa innych organizacji studenckich, a także koleżanki i koledzy ze studiów.

Wręczenie nagród konkursu INTERSTUDENT 2012 odbędzie się 17 stycznia 2013 podczas gali w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2013” na Uniwersytecie Warszawskim.

Zwycięzcy konkursu INTERSTUDENT 2011:

Anton Komyza (Ukraina), student ekonomii i prawa na Uczelni Łazarskiego rekomendowany przez prof. n. dr hab. Wojciecha Bieńkowskiego - na poziomie studiów licencjackich.

Anna Sugiyama (Japonia), studentka nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim rekomendowana przez dr Adama Szymańskiego - na poziomie studiów magisterskich

Gianluca Olcese (Włochy), doktorant w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego rekomendowany przez prof. dr hab. Gościwita Malinowskiego - na poziomie studiów doktoranckich

Nagrodę Specjalną Jury przyznało Pawłowi Juszkiewiczowi (Białoruś), studentowi pedagogiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rekomendowanemu przez Samorząd Studentów UMK.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt