MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Uczniowie IV klasy Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku przybyli na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski już o 7.30. – Bo chcieliśmy spokojnie dojechać, odebrać Informator i upewnić się, że nie zabraknie dla nas miejsca na wszystkich zaplanowanych spotkaniach. Klasa profesor Wioletty Żmijewskiej, matematyczki, wie od kolegów, którzy byli na Salonie Maturzystów w ubiegłym roku, że tu, po prostu, trzeba być, aby dobrze przygotować się do egzaminu i celnie wybrać kierunek dalszej nauki.

Bez względu na to, jakie marzenie pokieruje Waszym dalszym życiem pamiętajcie, że warto podbudować je solidną edukacyjną drogą. Matura jest elementem strategii wiodącej przez wiedzę i umiejętności do zawodu, który wykonywać możecie z pasją – radziła podczas wykładu inauguracyjnego Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, tłumacząc zarazem na czym fenomen współczesnej matury polega, radząc jak być strategiem w tej grze o własną przyszłość.

Olsztyński Salon Maturzystów – już po raz piąty goszczący w murach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – odwiedziło ponownie ponad 6 tysięcy uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego. Ten wynik, mimo niżu demograficznego, nie zmienia się od lat, jak z dumą podkreślają gospodarze oraz patroni wydarzenia.

Prawie wszyscy uczestniczyli w spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, opisującymi przebieg matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych podczas egzaminu dojrzałości. Na wszystkich spotkaniach odnotowano „nadkomplety” uczestników, cześć zajęć trzeba było przeprowadzić po raz wtóry dla nowoprzybyłych grup.

Jesteśmy dumni, że możemy pokazać Wam uczelnię, której korzenie sięgają XIV wieku, czyli momentu powołania Seminarium Duchownego w Braniewie –  zalążka dzisiejszego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu – mówił podczas prezentacji UW-M jego prorektor, prof. Janusz Piechocki. Dziś ta największa uczelnia północno-wschodniej Polski oferuje 58 kierunków studiów. –  To, poza Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu najbogatsza oferta w skali kraju. Od architektury do zootechniki...

Goście tegorocznego Olsztyńskiego Salonu Maturzystów pobili swoją ciekawością poprzedników z poprzednich lat. – Już w dwie godziny po rozpoczęciu targów zabrakło nam materiałów informacyjnych o ofercie uczelni – twierdzili wystawcy. – ...I zaczęło się to, co najważniejsze i najciekawsze, czyli dłuższe rozmowy o konkretnych kierunkach studiów, ich programie, praktykach, przyszłej pracy.

Grażyna Przasnyska, warmińsko-mazurski kurator oświaty, życzyła w czwartek maturzystom wytrwałości i szczęścia w tym wyjątkowym w ich życiu edukacyjnym roku. – Pamiętajcie, że Wasze dzisiejsze decyzje będą stanowiły o jutrzejszych sukcesach. Wszyscy organizatorzy dołączali się do tych życzeń.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt