MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży zachęcają szkoły i inne placówki oświatowe w Polsce i za granicą do włączenia się w akcję Szkoła do Hymnu. By wziąć udział w tej inicjatywie, wystarczy do 7 listopada do godz. 15:00 zgłosić szkołę przez System Informacji Oświatowej, zakładka Ankieta (placówki polonijne i szkoły polskie za granicą mogą się zgłaszać e-mailowo na adres Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Akcja polega na odśpiewaniu przez społeczność szkolną czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego – wykonanie hymnu powinno się odbyć 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

Wszystkie placówki, które zgłoszą swój udział w akcji, otrzymają pamiątkowy dyplom. Organizatorzy zachęcają również do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych (post należy oznaczyć przez: #SzkołaDoHymnu) oraz na stronach internetowych.

Akcja MEN i RDiM stanowi kontynuację ubiegłorocznej inicjatywy zorganizowanej z okazji 100-lecia niepodległości Polski. W  „Rekord dla Niepodległej”, w którą włączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli w Polsce oraz za granicą – 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewali oni polski hymn narodowy. 

Więcej o akcji: https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-do-hymnu.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!