MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Geografia – lubię to to inicjatywa studentów SKN Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych w SGH skierowana do licealistów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z geografii. W tym roku organizujemy projekt już po raz trzeci. Naszym celem jest zarówno pomoc uczniom w uporządkowaniu wiedzy przed maturą, jak i samodoskonalenie się oraz zdobywanie umiejętności w prowadzeniu zajęć. Nasze spotkania odbywają się co tydzień począwszy od końca lutego, aż do egzaminu z geografii i prowadzone są przez członków koła w formie wykładu z elementami ćwiczeń.

Dotychczasowe dwie edycje projektu (w 2018 i 2019 roku) okazały się dużym sukcesem – średnio na zajęciach pojawiało się około 600 uczniów z Warszawy i okolic w 2018r. oraz 800 w 2019r. Nawiązaliśmy też współpracę łącznie z dwunastoma partnerami. Nasza aktywność na Facebooku przełożyła się na prawie 1500 polubień na fanpage’u a nasze wydarzenie dotarło do 358,1 tysięcy osób.

Nasz projekt składa się z dziewięciu spotkań, a każde prowadzone jest przez różnych członków naszego koła i porusza inny temat. Zajęcia składają się z części teoretycznej opartej na prezentacji przygotowanej przez prowadzących oraz z części praktycznej, na której uczniowie wykonują zadania i otrzymują za nie nagrody. Prowadzimy również aktywną działalność na Facebooku, tak aby dzielić się wiedzą również z tymi, którzy nie mogą dotrzeć na nasze spotkania.

Kim właściwie jesteśmy

Studenckie Koło Naukowe Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych to jednego z najstarszych kół naukowych działających w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zrzeszamy prawdziwych pasjonatów geografii, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę oraz się nią dzielić.  Geografia – lubię to to nasz sztandarowy projekt. Zajmujemy się też m.in. opracowywaniem map na bazie danych zebranych od studentów, organizujemy powtórkę materiału z geografii ekonomicznej GeEkon oraz prowadzimy spotkania otwarte poruszające zróżnicowane tematy. Zorganizowaliśmy dwie konferencje biznesowe pt. Innowacje w transporcie (2018r.) oraz Przyszłość rynku lotniczego (2019r.).

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteśmy aktywni na Facebooku -> https://www.facebook.com/geografialubieto/

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt