MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Co to jest Oncoweek?

Oncoweek jest unikatowym, siedmiodniowym wydarzeniem edukacyjnym, podczas którego w różnych, dostosowanych do danej grupy odbiorców, formach, komunikatach będziemy informować, angażować uczestników do zwrócenia uwagi na możliwości zmniejszenia ryzyka zachorowania na nowotwory i umiejętność rozpoznawania wczesnych sygnałów tych chorób.

Tegoroczna edycja jest poświęcona profilaktyce, diagnostyce i leczeniu raka płuc, nowotworów wieku dziecięcego oraz nowotworów piersi.

Strona internetowa: https://oncoweek.pl/

Plan wydarzeń podczas Oncoweek:

2 grudnia - Konferencja prasowa 9:00-9:30

Aula Magna - Pałac Branickich, Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

Uczestnicy konferencji prasowej po stronie Organizatora:

godzina 9:30-12:30 - Konferencja uczniowska
pt.: "Wybieram zdrowie" klasy 6, 7, 8 szkół podstawowych, promująca  prowadzenie zdrowego stylu życia wolnego od tytoniu;

2- 6 grudnia szereg wydarzeń medialnych z udziałem prelegentów i organizatorów ONCOweek;

7 grudnia Euroregionalne Centrum Farmacji ul. Mickiewicza 2, 15-222 Białystok

godzina 9:00- 17:00 – Konferencja naukowa
pt.:„Współpraca zespołowa w leczeniu onkologicznym”, kierowana do  lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów;

7 grudnia Wydział Nauk o Zdrowiu ul. Szpitalna 37, 15-369 Białystok

godzina 9:00- 17:00 – Konferencja naukowa
pt.: „Nowotwór pod czujnym okiem dziś i jutro”, kierowana do studentów i innych pracowników zawodów medycznych;

8 grudnia Aula Magna - Pałac Branickich, Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

godzina 10:00-12:00 - Panel Vesaliusza – debata studentów oraz wybitnych lekarzy, mentorów na temat miejsca medycyny w ich życiu;

godzina 13:00- 16:45 – Konferencja otwarta
pt.: „ Moje zdrowie w moich rękach”, dedykowane pacjentom, ich rodzinom i wszystkim mieszkańcom naszego regionu zainteresowanych tematyką ochrony własnego zdrowia i poprawy jakości życia;

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

2 grudnia - Konferencja uczniowska pt.:„ Wybieram zdrowie” 

godzina 9:30-13:00 Aula Magna - Pałac Branickich, Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

https://oncoweek.pl/wybieram-zdrowie/

Konferencja dedykowana jest uczniom klas 6,7 i 8 białostockich szkół podstawowych.

Spotkanie przygotowali studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz  członkowie Komitetu Ogranizacyjnego Wydarzenia ONCOweek. Wykłady i warsztaty przeprowadzą doświadczeni lekarze, specjaliści min. onkologii klinicznej  i medycyny ratunkowej, pedagodzy z szerokim doświadczeniem dydaktycznym oraz studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Do udziału w Konferencji zostały zaproszone wszystkie białostockie szkoły podstawowe. Zaproszenie zostało uzupełnione o gotowy konspektem zajęć dydaktycznych na temat szkodliwości palenia tytoniu przez dzieci.

Tegoroczna Konferencja uczniowska ma na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez wzmacnianie świadomości zagrożeń wynikających z palenia nikotyny w tym e-papierosów, rozpoznawania zagrożeń środowiskowych i społecznych dla życia i zdrowia młodego człowieka oraz szerzenie wiedzy na temat konsekwencji złych nawyków w codziennym życiu.

Konferencja składa się z części wykładowej oraz części praktycznej, podczas której zgromadzeni uczniowie będą mogli obserwować  zmagania dwóch wyśmienitych drużyn w debacie oxfordzkiej, które wskażą jakie czynniki zdrowotne czy ekonomiczne mogą mieć decydujące znaczenie w procesie podejmowania decyzji o nie paleniu papierosów i e-papierosów przez młodego człowieka.

Młodzieżowy konkurs filmowy pt: „Jestem Sobą, nie palę”, którego rozstrzygnięcie było planowane na 2 grudnia, zostanie omówiony przez organizatora i przedłużony w odpowiedzi na liczne prośby zainteresowanych szkół i uczniów.

Organizator, Fundacja Thorax docenia zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie i udział młodych ludzi w wydarzeniu, dlatego wszyscy zgłoszeni uczestnicy, otrzymają certyfikat udziału w Konferencji jako Wolontariusze Fundacji Thorax działający na rzecz promocji zdrowia.

Szczegółowy program Konferencji Uczniowskiej
https://oncoweek.pl/wp-content/uploads/2019/11/1_PONIEDZIA%C5%81EK_plan.pdf

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

2 - 6 grudnia (proponowany termin) możliwość organizacji wydarzeń medialnych z udziałem prelegentów i organizatorów ONCOweek;

7 grudnia - Konferencja naukowa dla lekarzy, farmaceutów -  rejestracja uczestników

godzina 9:00- 17:00 pt.:„Współpraca zespołowa w leczeniu onkologicznym”

Miejsc obrad: Euroregionalne Centrum Farmacji ul. Mickiewicza 2, 15-222 Białystok

Konferencja naukowa”, kierowana do  lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów

Link do strony: https://oncoweek.pl/wspolpraca-zespolowa-w-leczeniu-onkologicznym%E2%80%8B/

Szczegółowy program: https://oncoweek.pl/wp-content/uploads/2019/11/6_SOBOTA_lekarska_plan.pdf

Konferencja adresowana jest do lekarzy POZ, lekarzy specjalistów min. onkologów klinicznych, radioterapeutów, chirurgów, pulmonologów, pediatrów, specjalistów medycyny paliatywnej, pielęgniarek i farmaceutów z województwa podlaskiego.

Podczas Konferencji pt.: „Współpraca zespołowa w leczeniu onkologicznym” odbędą się wykłady naukowe, przygotowane i prowadzone przez lekarzy specjalistów onkologii klinicznej i hematologii, pulmonologii, radioterapii, medycyny rodzinnej i paliatywnej, anestezjologii, torakochirurgii i pediatrii.  Zaplanowaliśmy również możliwość obserwowania i udziału uczestników w obradach konsyliów diagnostyczno-terapeutycznych. Zespoły konsyliów stanowią lekarze specjaliści, którzy na co dzień opracowują plany leczenia pacjentów z regionu w zespołach dedykowanych dla danych obszarów onkologii.

7 grudnia - Konferencja naukowa dla studentów – rejestracja uczestników

godzina 9:00- 17:00 pt.: „Nowotwór pod czujnym okiem dziś i jutro”

Miejsce obrad: Wydział Nauk o Zdrowiu ul. Szpitalna 37, 15-369 Białystok

Link do strony: https://oncoweek.pl/nowotwor-pod-czujnym-okiem-dzis-i-jutro/

Szczegółowy program: https://oncoweek.pl/wpntent/uploads/2019/11/6_SOBOTA_NIEDZIELA_studencka_plan.pdf

Konferencja adresowana jest do studentów uczelni medycznych zainteresowanych różnymi specjalnościami, pragnących uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu chorób nowotworowych. Podczas Konferencji odbędzie się również Konkurs Prac Studenckich. To idealna okazja do przedstawienia wyników własnych badań lub podzielenia się z innymi uczestnikami interesującą historią choroby pacjenta onkologicznego.

W sobotę - 7 grudnia 2019 r. - odbędą się trzy sesje naukowe - dotyczące nowotworów piersi, płuc oraz wieku dziecięcego, podczas których swoją wiedzą podzielą się zaproszeni do współpracy eksperci z wymienionych dziedzin.

Każda sesja obejmuje omówienie aktualnych standardów postępowania oraz praktyczne aspekty pracy zespołów multidyscyplinarnych.

Słuchacze uporządkują aktualną wiedzę, a także będą mieli niepowtarzalną okazję obserwować na „żywo” pracę doświadczonych zespołów lekarzy, obradujących w ramach Konsyliów. Pozwoli to studentom i pracownikom innych zawodów medycznych poznać potrzeby i dylematy, z jakimi wielokrotnie stykają się specjaliści w swojej codziennej pracy.

Spotkanie naukowe przygotowali studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz członkowie Komitetu Organizacyjnego Wydarzenia ONCOweek.

Prelegenci są głównie pracownikami białostockich szpitali tj. Uniwersytecki Szpital Kliniczny czy Białostockie Centrum Onkologii. Niektórzy wykładowcy są również pracownikami naukowymi Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, posiadają, więc szerokie doświadczenie dydaktyczne. Od lat ściśle współpracują z lekarzami w naszym regionie, w Polsce oraz za granicą. Są członkami towarzystw i komitetów naukowych, na co dzień uczestniczą w wielodyscyplinarnych zespołach diagnostyczno-terapeutycznych.

Zaproszeni goście, wybitni lekarze specjaliści, osoby doskonale znane i cenione w środowisku medycznym, eksperci w swoich dziedzinach, omówią aktualne doniesienia i zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne.

8 grudnia- Panel Vesaliusza 

godzina 10:00-12:00 Aula Magna - Pałac Branickich, Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

Panel Vesaliusza – to forma debaty z wybitnymi lekarzami UMB i białostockich szpitali, podczas której będziecie można usłyszeć historie związane z początkami  ich kariery zawodowej  oraz dowiedzieć się, z jakimi trudnościami musieli się zmierzyć w drodze do celu.

Tego samego dnia przewidziane są również warsztaty dla studentów, min z szycia chirurgicznego.

8 grudnia – Konferencja otwarta dla mieszkańców Białegostoku oraz województwa – liczba miejsc ograniczona do max. 200 osób

godzina 13:00- 16:45 pt.: „ Moje zdrowie w moich rękach”, dedykowane pacjentom, ich rodzinom i wszystkim mieszkańcom naszego regionu zainteresowanych tematyką ochrony własnego zdrowia i poprawy jakości życia. Miejsce obrad: Aula Magna - Pałac Branickich, Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

Link do strony: https://oncoweek.pl/konferencja-otwarta/

Program konferencji: https://oncoweek.pl/wp-content/uploads/2019/11/7_NIEDZIELA_plan.pdf

Podczas Konferencji pt.: „Moje zdrowie w moich rękach” odbędą się wykłady naukowe, dyskusje, przygotowane i prowadzone przez lekarzy specjalistów onkologii klinicznej, medycyny rodzinnej, psychologii i przedstawicieli NFZ i organizacji pacjentów. Zostaną  także zaprezentowane aktualne programy profilaktyczne w regionie oraz aktywne organizacje pozarządowe. Mieszkańcy będą mieli możliwość wykonania bezpłatnie wybranych badań diagnostycznych oraz uzyskać porady prawne.

Osoby, które zgłoszą się wcześniej będą mogły uczestniczyć w zwiedzaniu podziemi Pałacu Branickich - liczba miejsc jest ograniczona i wymaga wcześniejszego zapisania się na Fun Page Organizatora.

Patronat Honorowy:

  • Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - Prof. dr hab. Adam Krętowski  
  • Prezydent Miasta Białystok - Tadeusz Truskolaski
  • Marszałek Województwa Podlaskiego - Artur Kosicki
  • Podlaski Kurator Oświaty – Beata Pietruszka
  • Rzecznik Praw Pacjenta - Bartłomiej Łukasz Chmielowiec

Kto organizuje Oncoweek?

Fundacja Rozwoju Profilaktyki Diagnostyki i Leczenia Chorób Klatki Piersiowej Thorax
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
ul.Żurawia 71, 15-540 Białystok
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona internetowa :https://fundacjathorax.pl/
tel.+48 721 219 109

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Pomocne linki:

Rak płuca

e-papierosy

Rak piersi

Nowotwory wieku dziecięcego

Mapy zapotrzebowania medycznego woj. podlaskie

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt