MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Żyjecie toczy się dziś w czasach Internetu i wszechobecnych algorytmów. Każda informacja, którą ludzie pozostawiają w sieci, każde słowo, każdy ruch śledzony jest przez miliony algorytmów, które tworzą cyfrowy portret człowieka i decydują o tym, co widzi, z kim się komunikuje, co czyta i jakie decyzje podejmuje. Właśnie na ten temat dyskutować będą goście podczas Debaty WSB, która już 18.12.2019 roku odbędzie się w Warszawie. Wśród gości profesor Uniwersytetu Stanforda, psycholog społeczny, Michał Kosiński. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Odkąd na łamach The Observer w 2017 r. ukazał się pierwszy artykuł o Cambridge świat wstrzymał oddech. Dzisiaj coraz głośniej mówi się o wykorzystaniu danych zgromadzonych przez Cambridge Analytica w wyborach prezydenckich w USA i referendum BREXiTowym.

 Czy doczekaliśmy czasów, w których maszyny współrządzą liberalnymi demokracjami? Czy są dla nas zagrożeniem czy szansą? Czy wraz z zyskaniem wszelkich dobrodziejstw Internetu straciliśmy też wolność wyboru, prawa dostępu do informacji, prywatność, wolność słowa? Dokąd jako ludzkość zmierzamy? Czy sami wprowadziliśmy w życie wizję inwigilowanego na każdy sposób społeczeństwa opisanego przez Georga Orwella?

Na te i inne pytania dotyczące przyszłości świata odpowiedzą podczas debaty eksperci zaproszeni przez Wyższe Szkoły Bankowe. Gościem specjalnym spotkania będzie Michał Kosiński – psycholog społeczny, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, data scientist zajmujący się badaniem ludzi poprzez pozostawiane przez nich cyfrowe ślady; Jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie psychometrii na świecie, autor ponad 70 artykułów naukowych poświęconych tematyce cyfrowych profili, koordynator projektu myPersonality, w ramach którego 150 badaczy z całego świata przeanalizowało profile 8 milionów użytkowników Facebooka.

Spotkanie poprowadzi dr Maciej Kawecki, Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, adwokat, koordynator prac nad reformą ochrony danych osobowych oraz dyrektor departamentu zarzadzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji w latach 2016-2019. Partnerem wydarzenia jest Projekt PR. 

Udział w debacie jest bezpłatny, wystarczy jedynie zarejestrować się - https://evenea.pl/event/debatawsb/ 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.