MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Do 18 grudnia można się zgłaszać (wysyłając CV i list motywacyjny) na bezpłatny kurs na temat cyberbezpieczeństwa tylko dla kobiet – projekt pt. Girls go Cyber realizuje Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Katedra Informatyki AGH) wraz z Instytutem Kościuszki w ramach grantu przyznanego przez Fundację Motorola Solutions. Zajęcia startują w styczniu.

Dzięki udziałowi w kursie, obejmującym 70 godzin wykładów i praktycznych ćwiczeń oraz sesje mentoringowe z liderkami w sektorze cybersecurity, dziewczyny, które ukończyły 18. rok życia i chcą spróbować swoich sił w obszarze nowych technologii, a szczególnie myślą o zajęciu się tematyką cyberbezpieczeństwa, mogą zdobyć podstawowe wiadomości i umiejętności potrzebne w tej dziedzinie. Co istotne, by wziąć udział w kursie, nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy technicznej – wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera i korzystania z sieci.

W ramach kursu m.in. planowane są zajęcia z następujących tematów: podstawy systemu operacyjnego Linux, wprowadzenie do programowania, struktury danych w języku programowania Python, komunikacja sieciowa i szyfrowanie, etyczne hakowanie, regulacje dotyczące cyberbezpieczeństwa. Uczestniczki kursu na koniec otrzymają certyfikat zaświadczający o zdobytych umiejętnościach.

Zgłoszenia trzeba wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Należy wysłać CV oraz list motywacyjny, który będzie zawierał odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie i dlaczego właśnie Ty powinnaś stać się częścią programu”. Liczba miejsc jest ograniczona! Selekcja kandydatek dokonywana będzie na podstawie analizy przesłanych CV oraz listów motywacyjnych.

Szczegółowe informacje na stronie: https://ik.org.pl/projekty/girls-go-cyber/.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt