MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Mijający rok w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej obfitował w wydarzenia, które zwiastują nadchodzące trendy w edukacji biznesowej oraz zmiany ekonomiczne, gospodarcze i społeczne. Nowe metody dydaktyczne, edukacja dostosowana do strategii firmy, nowe obszary wiedzy, a także nowe uczelnie partnerskie – oto ewolucja, która zmienia Szkołę Biznesu PW.

Ucz się zarządzania start-up’ami od najlepszych

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej w pierwszej połowie 2019 r. rozpoczęła współpracę z MIT Enterprise Forum CEE, akceleratorem technologicznym przy najlepszej uczelni technologicznej na świecie - Massachusetts Institute of Technology. Dzięki temu studia Executive MBA poszerzyły się o zajęcia New Ventrue Project, które prowadzone są zgodnie z metodologią 24 kroków przedsiębiorczości zdyscyplinowanej, opracowanej przez profesora Billa Auleta. Studenci EMBA 2019/2021 poznają tajniki zakładania start-up’ów oraz pracują nad własnymi pomysłami biznesowymi pod opieką mentorów z MIT EF CEE. Wykładowcy dzielą się także wiedzą z obszaru prowadzenia współpracy biznesowej ze start-up’ami przez osoby zarządzające w firmach. Tegoroczny program EMBA daje szansę, aby poznać najlepsze i najbardziej skuteczne światowe praktyki w zakresie budowania i rozwijania przedsięwzięć start-up’owych.

Edukacja przygotowana specjalnie dla potrzeb firmy

W tym roku Szkoła Biznesu PW została także partnerem wyjątkowego przedsięwzięcia edukacyjnego - Akademii PROinv, który współtworzyła i zrealizowała dla Grupy PGE. Akademia jest elementem przygotowania pracowników do uruchomienia przyszłych projektów inwestycyjnych, zarządzania zmianą oraz zwiększenia poziomu konkurencyjności Grupy PGE w kontekście współczesnych wyzwań stojących przed sektorem energetycznym. Osoby, które biorą udział w Akademii, to kadra zarządzająca - pracownicy różnych linii biznesowych PGE, którzy poszerzają kompetencje w trakcie dwusemestralnych studiów podyplomowych prowadzonych  w Szkole Biznesu PW. Program Akademii PROinv nawiązuje do trójkąta kompetencji Project Management Institute (PMI Talent Triangle), a zajęcia łączą teorię przekazywaną w atrakcyjnej formie przez wykładowców Szkoły, jak i spotkania z praktykami biznesu. Metodyka wspiera także aktywność uczestników m.in. poprzez dyskusje i studia przypadku, interaktywne gry symulacyjne oraz analizę projektów biznesowych, połączoną z wnioskowaniem. Program uwzględnia kształcenie kompetencji miękkich i twardych.

Zmiany klimatyczne? Biznes studiuje energetykę odnawialną

Energetyka odnawialna dla biznesu: technologie, ekonomia, wdrożenia – to nowy kierunek studiów podyplomowych współtworzonych przez Szkołę Biznesu PW i Instytut Energetyki Odnawialnej. Program studiów ma charakter nowatorski i jest poświęcony dwóm najbardziej konkurencyjnym ekonomicznie i zarazem popularnym technologiom: fotowoltaicznej i wiatrowej. Zakres merytoryczny kładzie także duży nacisk na aktualności i bieżące monitorowanie regulacji poświęconych OZE w kontekście zmian klimatycznych w Europie i Polsce. Porusza także tematy związane z oceną opłacalności inwestycji w OZE i praktyczną realizacją projektów inwestycyjnych. – Ucieszyła nas skala powodzenia Energetyki oraz fakt, że jako jedni z nielicznych w kraju przygotowaliśmy odpowiedź na tak dużą potrzebę edukacyjną. Studia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co jest także przejawem odpowiedzialności środowiska biznesowego, które przygotowując się do zmian, zaczyna od zdobycia pogłębionej, specjalistycznej wiedzy – podkreśla dr Paweł Urbański, Dyrektor Szkoły Biznesu PW.

Bum na Digital Transformation i FinTech

Niesłabnącą popularnością cieszą się także inne programy Szkoły Biznesu PW, takie jak MBA Digital Transformation oraz MBA Finance & Technology. Te dwa kierunki wskazują obszary, które obecnie rozwijają się bardzo prężnie, zwłaszcza w kontekście dostosowania firm do cyfrowej transformacji i zastosowania Data Sience, Big Data, technologii blockchain, Internet of Things czy AI oraz upowszechniania się globalnych trendów technologicznych w branży finansowej (FinTech). O popularności wiedzy związanej z nowymi technologiami świadczą także nagrody, jakie studenci MBA rocznika 2018/2019 przyznali wykładowcom Szkoły Biznesu PW. Otrzymali je: Bartłomiej Nita (MBA Finance & Technology oraz EMBA), Jarosław Gracel (MBA Digital Transformation), Paweł Lipkowski (MBA Finance & Technology) oraz Aleksander Grzeszczak (MBA Finance & Technology).

Najlepszą studentką MBA Finance & Technology 2018/2019 roku okazała się być kobieta - pani Marzena Ossowska, która ukończyła studia z wyróżnieniem – mówi Joanna Pęgier, dyrektor marketingu Szkoły Biznesu PW. - Cieszymy się, że w naszej Szkole studiują panie. Uczelnia jest wprawdzie związana z „techniczną” Politechniką Warszawską, ale przecież otwarta zarówno dla managerów jak i managerek. Nasi wykładowcy, tacy jak prof. Olaf Żylicz, podkreślają rangę kobiet na stanowiskach kierowniczych, a nawet prowadzą w tym kierunku prace badawcze. Jedną z najbardziej znanych kobiet z obszaru FinTech jest, ceniona specjalistka z tego obszaru, Anna Maj, która także prowadzi zajęcia na MBA Finance & Technology w naszej Szkole – tłumaczy Joanna Pęgier.

Jubileuszowa – X edycja Akademii Psychologii Przywództwa

W ciągu dziesięciu lat istnienia Akademii program ukończyło ponad 800 osób. W tym roku kolejne 120 liderów rozpoczęło intensywny program z obszaru psychologii biznesu dla top managerów, zarządzających przedsiębiorców oraz samodzielnej kadry średniego szczebla. Jacek Santorski, znany psycholog i doradca biznesu, twórca oraz dyrektor programowy APP, uważa, że Akademia to - maksimum praktycznych korzyści! W tym najlepszym rozumieniu, jesteśmy „politechniką”, oferującą zaawansowany i nowoczesny kurs psychologii przywództwa. Przygotowujemy do sukcesji, objęcia najwyższych stanowisk, zarządzania ludźmi w procesach akwizycji, w sytuacjach kryzysowych, rozwijaniu start-up’ów w czasach zmiany paradygmatu zarządzania i ekspansji nowych technologii. Program APP to praca nad wprowadzaniem zmian jakościowych w swoim życiu zawodowym i osobistym. Uczy zarządzania sobą, relacjami, wspiera zarządzających w stawaniu się autorytetami i wiarygodnymi przywódcami.

Nowe uczelnie partnerskie

W 2019 roku Szkoła Biznesu PW podpisała także umowę z nowymi uczelniami partnerskimi - Politecnico di Milano, New York Baruch College i Donghua University z Shanghaju. W ramach współpracy uczelnie zobowiązały się do organizacji seminariów biznesowych, spotkań networkingowych i wymiany studentów Executive MBA oraz poszerzenia programu o nowe kierunki fakultatywne. To kontynuacja współpracy z międzynarodowym środowiskiem akademickim i studenckim. Do tej pory przedstawiciele Szkoły podpisali memorandum z:  University of Salford Manchester (Wielka Brytania), Baltic Management Institute (Litwa) i Goa Institute of Management (Indie).

***

O Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej jest liderem edukacji menedżerskiej w Polsce z ponad 25-letnią tradycją współpracy z prestiżowymi uczelniami założycielskimi: HEC Paris, London Business School oraz Norwegian School of Economics. Misją Szkoły jest kształcenie odpowiedzialnych liderów biznesu. Szczególny akcent położony jest na zestaw praktycznych umiejętności, rozwój osobisty oraz zrozumienie i adaptację technologii przyszłości. Zespół wykładowców tworzą wybitni naukowcy
i praktycy. Wraz z prestiżowymi uczelniami założycielskimi: HEC Paris (HEC - 2. miejsce w rankingu Financial Times, Business School 2018), London Business School (1. miejsce w rankingu Financial Times, Business School 2018) oraz Norwegian School of Economics, kształci odpowiedzialnych liderów biznesu, skutecznie zarządzających firmami i zespołami. Szkoła zajmuje 1. miejsce w rankingu portalu Perspektywy w kat. "Najlepsze programy MBA 2018 w opinii absolwentów" oraz 1. miejsce w kat. "Najlepsze programy MBA 2017merytoryczne cechy programu".

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej oferuje programy: Executive MBA Katalyst, MBA Kaizen Excellence in WCM, MBA Digital Transformation, MBA Finance & Technology; pogramy podyplomowe: Akademia Psychologii Przywództwa (pod opieką Jacka Santorskiego), Total Design Management, ACCA Postgraduate Studies in Accounting & Finance, Studium Farmakoekonomiki, HTA, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego, Badania Kliniczne i Rozwój Leku, Marketing i Sprzedaż Leków, Energertyka Odnawialna dla Biznseu. Firmy mogą korzystać z programów zamkniętych, ukierunkowanych pod konkretne zagadnienia dotyczące organizacji. Szkoła Biznesu PW współpracowała w tym zakresie m.in. z: BRE Bank, GDDiKA, Fabryka Mebli Forte, Lafarge, Lyreco, Grupa PGE i Grupa PZU.

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79, 02-008 Warszawa, tel. 22 234 70 89, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.biznes.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt