MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Rusza konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych pt. „Na Tropie Elektrośmieci”. Uczniowie mają szansę dowiedzieć się więcej na temat elektrośmieci w ich otoczeniu i wygrać cenne nagrody.

Zespoły uczniowskie, pod opieką swoich nauczycieli mogą zgłaszać się do konkursu do 7 stycznia 2013 roku. Młodzież realizująca konkursowe zadania dowie się  między innymi czym są elektrośmieci, dlaczego mogą zaszkodzić środowisku naturalnemu i zdrowiu ludzi, a także jak należy z nimi postępować.

Wśród wyzwań, jakie organizatorzy konkursu stawiają przed gimnazjalistami nie zabraknie prowadzenia ankiet w swoim lokalnym otoczeniu, odnalezienia najbliższych punktów odbioru elektrośmieci, a także zaplanowania i realizacji kampanii informacyjnej w swojej szkole. Zdobyte w trakcie konkursu wiadomości zweryfikuje ogólnopolski test wiedzy. Nauczyciele opiekujący się zespołami zgłoszonymi do konkursu otrzymają materiały pomocne w przeprowadzeniu zajęć lekcyjnych poświęconych tematyce elektrośmieci i ochrony środowiska.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablica multimedialna (dla szkoły), sprzęt sportowy, gry edukacyjne (dla uczniów) oraz wskaźniki elektroniczne i czytniki e-booków (dla nauczycieli).  Ponadto najlepsze plakaty (opracowane w ramach konkursowych zadań) wejdą w skład wystawy eksponowanej w różnych miejscach Polski, na zakończenie projektu.

Zgłoszenia w imieniu 14-osobowych zespołów, składających się z uczniów pierwszych i drugich klas szkół gimnazjalnych, może dokonać nauczyciel – opiekun zespołu poprzez formularz dostępny na www.NaTropieElektrosmieci.pl/konkurs. Na stronie internetowej można też zapoznać się z regulaminem konkursu.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!