MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Specjalnie dla kandydatów na studia, studentów, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wystartował z akcją #UMCSonline.

W ramach projektu stworzono szereg wartościowych działań, dzięki którym każdy zainteresowany będzie mógł wzbogacić swoją wiedzę oraz bliżej poznać UMCS bez wychodzenia z domu. Wśród inicjatyw m.in.:

Wirtualne Drzwi Otwarte

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do podjęcia studiów na UMCS oraz pokazanie UMCS jako miejsca otwartego i kompletnego, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Chodzi o to, aby potencjalni kandydaci na studia mogli dotrzeć do potrzebnych im informacji - jak najkrótszą, wirtualną drogą.

Uczestnictwo w Wirtualnych Drzwiach Otwartych jest bardzo proste: wystarczy spotkać się z nami online 6 kwietnia o godz. 16.00. Wydarzenie będzie transmitowane na uniwersyteckim profilu na Facebooku oraz Instagramie. Podczas WDO omówione zostaną zagadnienia związane z rekrutacją, nauką, rozwojem osobistym oraz życiem studenckim na uczelni. Podczas transmisji widzowie dowiedzą się, dlaczego warto wybrać UMCS. Uwaga! Relacja będzie transmitowana na żywo.

Cykl webinariów

Nadchodzi czas intensywnej nauki, egzaminów maturalnych oraz kwalifikacji na studia. Z pewnością kandydaci na studia zastanawiają się, jaką uczelnię oraz kierunek wybrać, a także co trzeba zrobić, aby dostać się na studia. Te kwestie mogą budzić wątpliwości, obawy i pytania. Dlatego UMCS przygotował cykl webinariów, podczas których padną odpowiedzi na pytania związane z procesem rekrutacji i studiami na UMCS. Każde spotkanie będzie podzielone na dwie części. W pierwszej poruszony zostanie określony wcześniej zakres tematyczny związany z procesem podjęcia studiów, natomiast zakończenie webinarium poświęcone będzie Q&A z widzami.

Spotkania online na profilu UMCS na Facebooku w ramach przygotowanego cyklu webinariów będą odbywały się regularnie co dwa tygodnie, aż do czerwca.

Kolejne już 1 kwietnia br. o godz. 16.00.

Baza wiedzy

W zakładce „Kandydat” na stronie www.umcs.pl powstała specjalna baza artykułów dot. studiów, rozwoju osobistego i radzenia sobie z wieloma problemami. Na wszystkie zainteresowane osoby czekają już 3 artykuły, a eksperci pracują nad kolejnymi Zapraszamy do lektury! Z dostępnych już zagadnień można dowiedzieć się: jak radzić sobie ze stresem, poznać triki dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego czy poznać sposoby poprawienia koncentracji podczas pracy i nauki – https://www.umcs.pl/pl/baza-wiedzy,19255,1.lhtm.

Warto wiedzieć, że 1 kwietnia br. startuje internetowa rejestracja kandydatów na studia w UMCS, a pracownicy uniwersytetu będą mogli profesjonalnie odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z procesem rekrutacji za pomocą Skype’a. Konsultacje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00 w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt