MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Od 15 grudnia br. do 6 stycznia 2013 r. trwa licytacja wyjątkowych prac, wybitnych polskich artystów. Aukcja jest wydarzeniem wspierającym, ogólnopolską akcję charytatywną „Talerz Miłosierdzia”. Całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz akcji.

Akcja „Talerz Miłosierdzia” realizowana jest już od blisko miesiąca w całej Polsce. Zaangażowało się w nią wiele autorytetów ze świata kultury i sztuki, firm prywatnych, instytucji publicznych, organizacji i podmiotów medialnych. Jej organizatorami są Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz działająca na jego rzecz Fundacja „Bliźniemu Swemu…”. Głównym jej celem jest zbiórka funduszy na pomoc osobom bezdomnym i potrzebującym. Każdy darczyńca, który wesprze tą inicjatywę datkiem w wysokości min. 20 zł otrzyma talerz z okolicznościowej kolekcji firmy ZP „Ćmielów”.

Świat sztuki pomaga najuboższym

Magdalena Abakanowicz, Franciszek Maśluszczak, Tomasz Sętowski, Beata Wąsowska, Andrzej Kacperek, Jarosław Modzelewski, Witold Pałka oraz Stefan Gierowski – prace właśnie tych artystów zostaną wystawione na aukcji charytatywnej „Talerz Miłosierdzia”. Licytacja ta, to nie lada gratka dla miłośników i koneserów sztuki. Obrazy wykonane zostały na nietypowych, okrągłych blejtramach o średnicy 50 cm. Każda z nich utworzona została inną techniką. Formą nawiązują do głównego symbolu akcji – talerza, pustego nakrycia przy Wigilijnym stole dla niespodziewanego gościa.

Te wspaniałe dzieła sztuki są dowodem na to, że ludzie wciąż potrafią otwierać swoje serca na niedolę innego człowieka. Nasi artyści, którzy przekazali swoje prace, jako dar na rzecz akcji „Talerz Miłosierdzia” okazali swoje wsparcie w sposób niezwykły, a zarazem bardzo osobisty – mówi Emil Jurkiewicz, Prezes Fundacji „Bliźniemu Swemu…”.

Aukcja przez Internet

Niepowtarzalne, okrągłe prace artystów, którzy są ambasadorami akcji „Talerz Miłosierdzia” licytować można na stronie internetowej www.artinfo.pl. Witryna artinfo.pl wspomaga aukcję „Talerz Miłosierdzia” bezpłatnie i nie pobiera opłaty za licytowane w jej ramach dzieła sztuki. Aukcja zakończy się 6 stycznia o północy. Prace, które biorą udział w licytacji można oglądać na stronie www.talerz.org.

Szczegółowe informacje o akcji „Talerz Miłosierdzia” znajdują się na stronie www.talerz.org.

Więcej na temat aukcji charytatywnej na stronie portalu Artinfo.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave