Dziewczyny na Politechniki 2020 – akcja online już 23 kwietnia.
Już od 15 lat Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych wspierają młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Ogólnopolska akcja Dziewczyny na Politechniki! oraz Dziewczyny do Ścisłych! w tym roku po raz pierwszy zorganizowana będzie online. Zapraszamy 23 kwietnia w godzinach 14.00 – 17.30 do dołączania do wydarzenia, którego hasło przewodnie to „Kierunki wirusoodporne”.
Pandemia, zastój gospodarczy, widmo kryzysu… Dziś powodów do zmartwień nie brakuje, ale żaden nie powinien Cię skłaniać do odkładania w czasie ważnych decyzji. Na przykład tej o wyborze studiów. A ponieważ obecnie rzeczywistość nie napawa optymizmem, warto rozejrzeć się w ofercie kierunków, które pozwolą Ci na pracę w zawodach kluczowych dla gospodarki. Dzięki wykształceniu zdobytemu na kierunku wirusoodpornym nie będziesz musiała się bać bezrobocia, co więcej: Twoja praca może przyczynić się do zmiany świata, postępu technologicznego i poprawy warunków życia.
W czasie tegorocznej kampanii informacyjnej Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do Ścisłych! pragniemy zatem zainspirować Cię do wyboru studiów przyszłości, czyli tych, które pozwolą Ci zdobyć zawód nie tylko zawsze poszukiwany na rynku, ale i pozwolą Ci wykonywać satysfakcjonującą i potrzebną pracę.
Nasi eksperci rekomendują top 10 kierunków technicznych i ścisłych, które są wirusoodporne, tj.:
- umożliwiają wykonywanie pracy zdalnej;
- mają kluczowe znaczenie dla biznesu;
- pozwalają rozwinąć kompetencje przyszłości (m.in. kreatywność, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów, krytyczne myślenie, zdolność do ciągłego uczenia się);
- łączą twardą wiedzę z praktycznymi umiejętnościami.
Zarejestruj się w wydarzeniu i dołącz do nas 23 kwietnia, by dowiedzieć się więcej o tym, które uczelnie oferują studia na kierunkach wirusoodpornych i jaka jest specyfika kształcenia na poszczególnych kierunkach. Nasz top 10 wirusoodpornych kierunków to: kierunki informatyczne, cyberbezpieczeństwo, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja, inżynieria biomedycznej, inżynieria i analiza danych, matematyka i statystyka, modelowanie matematyczne i analiza danych, mikroelektronika w technice i medycynie, bioinformatyka i biologia systemów.
W programie tegorocznej akcji Dziewczyny na Politechniki! znajdą się:
- krótkie (15 min) debaty na żywo, w czasie których nasza moderatorka będzie rozmawiać ze studentkami, przedstawicielami największych firm technologicznych i ekspertami z uczelni o poszczególnych kierunkach rekomendowanych jako wirusoodporne oraz ich przydatności dla gospodarki (w czasie debat będzie można zadawać pytania na czacie);
- interaktywne wystąpienia, w czasie których studentki najciekawszych kierunków inżynieryjnych opowiedzą, jak konkretnie wygląda nauka na konkretnych kierunkach;
- wirtualne stoiska uczelni online, gdzie będziesz mogła obejrzeć prezentacje poszczególnych uczelni oraz zapytać o dręczące cię kwestie dotyczące rekrutacji, specyfiki danego kierunku, perspektyw zawodowych itp.
- proste definicje trudnych nazw, czyli nasz sposób na przystępne wyjaśnienie, co znaczą pozornie trudne nazwy typu nanotechnologia, bioinformatyka czy cyberbezpieczeństwo.
Zapraszamy – zainspiruj się online!