MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Blisko dwa tysiące maturzystek i maturzystów z całej Polski 23 kwietnia wzięło udział w wirtualnym Dniu Otwartym na politechnikach i wydziałach ścisłych. Wydarzenie na platformie Hopin zostało przygotowane w ciągu kilku tygodni przez zespół Perspektywy Women in Tech gdy okazało się, że tradycyjnych dni otwartych nie da się przeprowadzić z powodu epidemii.

Najpierw była wielka niepewność, czy w sytuacji gdy szkoły pracują zdalnie a maturzyści niepokoją się o termin matury i rekrutację na studia, uda się zachęcić ich do udziału w Dniu Otwartym.

- Najprościej pewnie byłoby wszystko odwołać, przełożyć na "po epidemii" - mówi dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" i pomysłodawczyni akcji. - Ale to byłoby nie fair wobec maturzystów, którzy i tak są w trudnej sytuacji ze względu na zamknięcie szkół i przesunięcie matury. Dzięki współpracy z naszymi partnerami technologicznymi i uczelniami zaangażowanymi w akcję, zmieniliśmy formułę wydarzenia, ale nie zrezygnowaliśmy z Dnia Otwartego, koncentrując się na jego zasadniczym celu: prezentacji kierunków technicznych i ścisłych jako tych, które dają najlepsze perspektywy na przyszłość.

W tym roku, podczas trzynastej edycji akcji, organizatorki skupiły się na kierunkach wirusoodpornych, czyli takich, które dają możliwość pracy zdalnej, pozwalają na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki, rozwijają kompetencje przyszłości i umożliwiają zdobycie twardej wiedzy i praktycznych umiejętności.  Podczas blisko pięciogodzinnego wydarzenia można było zatem dowiedzieć się wszystkiego o studiowaniu i pracy po nanotechnologii, informatyce, cyberbezpieczeństwie, projektowaniu molekularnym i bioinformatyce, biotechnologii, elektronice i telekomunikacji, nanotechnologii, teleinformatyce, inżynierii biomedycznej, matematyce i statystyce, metodach ilościowych, ekonometrii i teleinformatyce. O studiach opowiadały dziewczyny z tych kierunków oraz przedstawicielki firm, które mają już doświadczenie w zawodzie. Rozmowy prowadziła Joanna Koper,  twórca idei i metodologii Kierunków Wirusoodpornych, doradczyni edukacyjna i zawodowa z 10-letnim doświadczeniem.

- Trudno jest dostać się na nanotechnologię na PŁ? Czy dam sobie radę na inżynierii biomedycznej na PW? Czy studentki kierunków cywilnych na Uniwersytecie Morskim w Gdyni mogą nosić mundury? Help! Nie wiem co zrobić po maturze, nie wiem kiedy będzie matura i czy ją zdam, a chcę studiować elektronikę i telekomunikację! – przedstawiciele uczelni biorących udział w Dniu Otwartym przez kilka godzin odpowiadali na pytania uczestników wydarzenia, a z częścią umówili się na kontakt mailowy.

To był niezwykły Dzień Otwarty – inny niż 12 poprzednich, które organizowaliśmy. Nie tylko dlatego, że został przeprowadzony wirtualnie, ale także z tego względu na to, że wzięła w nim udział całkiem liczna grupa chłopaków. Jesteśmy przekonani, że kontakty między maturzystami a uczelniami, zawiązane 23 kwietnia, pomogą tym pierwszym znaleźć ciekawe, przyszłościowe studia, a tym drugim – najlepszych studentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu „Kierunków Wirusoodpornych”!!

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!