Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej uruchomiła projekt „COVID-19: Strefa Wsparcia”, który powstał specjalnie z myślą o studentach i absolwentach. Pomoc obejmuje bezpłatne, indywidualne konsultacje online z wybitnymi ekspertami – wykładowcami Szkoły, którzy m.in. doradzają w zakresie zarządzania firmą, HR, komunikacji, przebranżowienia i zmiany zawodu oraz udzielają wsparcia psychologicznego.
Nagłe pojawienie się pandemii, skutkuje nie tylko globalnym lockdownem, ale i potrzebą szybkiego podporządkowania się największemu priorytetowi - ochronie zdrowia i życia. Ta sytuacja, wymusza na kadrze zarządzającej podejmowanie decyzji w sytuacji kryzysowej w oparciu o brak danych i możliwości odwołania się do jakichkolwiek doświadczeń.
Managerowie walczą już nie o utrzymanie pozycji firm, ale o ich przetrwanie. Zmagają się z zarządzaniem zdezorientowanym zespołem, wykonują swoje obowiązki w zupełnie innym otoczeniu i często pod wpływem olbrzymiego stresu. Tymczasem powrót do normalności, określanej jako „nowa”, wiąże się z niepewnością jutra, obawą o utrzymanie zatrudnienia zespołu pracowników i swojego, sprostaniem recesji, której wiarygodnej skali wciąż nie można jeszcze określić.
Pomoc Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej
Misją Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej jest kształcenie nowoczesnych i rozumiejących współczesny świat liderów, potrafiących kierować zespołem również w pełnym niepewności czasie. W obecnej, tak wyjątkowo trudnej sytuacji, Szkoła Biznesu PW kieruje bezpłatną pomoc do studentów i absolwentów, którzy jako kluczowi managerowie podejmują strategiczne decyzje w biznesie, kierują firmami, zespołami pracowników oraz mają wpływ na dostosowanie się firm do zaistniałej sytuacji.
Wykładowcy Szkoły, zespół składający się ze znanych ekspertów z obszaru doradztwa biznesowego, HR, psychologii biznesu, zarządzaniem finansami, sytuacjami kryzysowymi czy komunikacją, czekają na zgłoszenia, aby nieść wsparcie w trakcie bezpłatnych, indywidualnych sesji online.
- „Teraz, kiedy powoli zaczyna rysować się szeroka skala skutków pandemii, kibicując i wspierając osoby ze służby zdrowia, myślimy także o biznesie, który będzie musiał udźwignąć ten trudny „zwrot gospodarczy”. Od tego, w jakim stopniu podołamy tej sytuacji, zależeć będzie stan naszej gospodarki. Odpowiedzieliśmy pomocą, bowiem jest to nasza misja i „core business”. Wspieramy osoby podejmujące strategiczne decyzje biznesowe, które muszą wiedzieć, że w tej sytuacji mogą liczyć na możliwość skonsultowania się i zasięgnięcia porady od doświadczonego eksperta” – podkreśla Paweł Urbański, Dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.
Eksperci niosą wsparcie konsultacjami
Chcąc skorzystać z konsultacji, należy zarejestrować się na stronie: www.biznes.edu.pl/covid19-strefa-wsparcia, a następnie wybrać obszar tematyczny bądź osobę, z którą chce się porozmawiać i zadać pytania na nurtujące tematy. - „Skala zmian i potrzeba podejmowania nagłych, strategicznych decyzji, w tempie dotąd niespotykanym, jest ogromna w całym środowisku biznesowym. Dodatkowo potrzebna jest także redefinicja firmy lub nawet zmiana modelu biznesowego. Presja zwinnego dostosowania się – najlepiej osiągniętego przy udziale zgodnego, współpracującego zespołu oraz z nadzieją na powodzenie przedsięwzięcia, jest obecnie bardzo powszechna. Biznes i jego przedstawiciele są obecnie poddawani ogromnemu testowi życiowemu, jako liderzy, pracownicy i ludzie” - dodaje Michał Pawlik, wykładowca Szkoły Biznesu PW, który niedawno przystąpił do inicjatywy COVID 19: Strefa Wsparcia.
Wykładowcy Szkoły Biznesu PW biorący udział w programie Covid-19: Strefa Wsparcia:
- Usamah Afifi
Obszar tematyczny: wdrożenia zmian w strategii, zarządzanie zmianą, zarządzanie konfliktem, sprzedaż wartości, sukcesja, zarządzanie kryzysowe projektami, transformacja cyfrowa.
- dr Agnieszka Bott-Alama
Obszar tematyczny: zmiana zawodowa, zarządzanie zespołem, zwiększanie własnej satysfakcji i produktywności, radzenie sobie ze stresem, rozwijanie kreatywności, praca ze swoimi Talentami Gallupa.
- dr Anna Bugalska
Obszar tematyczny: zarządzanie ludźmi (HR) - w tym, podejmowanie wyzwań, motywacja zespołów, osiąganie celów.
- Aureliusz Leżeński
Obszar tematyczny: zarządzanie kryzysowe w organizacji.
- Michał Pawlik
Obszar tematyczny: redefinicja strategii przedsiębiorstwa, badanie możliwości i rozwiązania techniczne przeniesienia firmy do procesów w 100% zdalnych i cyfrowych, restrukturyzacja zatrudnienia i optymalizacja kosztów, poszukiwania nowych rynków i kanałów sprzedaży (przychody) w okresie ograniczeń w prowadzeniu działalności oraz późniejszym kryzysie ekonomicznym.
- Rafał Pierzchlewicz
Obszar tematyczny: wsparcie i doradztwo w planowaniu finansów firmowych, ale i prywatnych w czasie trudnym, czyli spowodowanym na przykład utratą miejsca pracy lub utratą płynności finansowej firmy.
- Anna Radzikowska
Obszar tematyczny: poszukiwanie pracy a koronawirus, zmiany zawodowe, zaczynanie własnego biznesu w trakcie trwania epidemii, komunikacja z pracownikami/ komunikacja zewnętrzna, motywacja/energia do działania - jak ją budować u siebie i innych w czasie izolacji?
- Edward Stanoch
Obszar tematyczny: strategia w biznesie, wspieranie pracowników w czasie izolacji i niepewności, doradztwo strategiczne i HR, praktyki uważności i koncentracji w pracy, rytuały w życiu managera pozwalające zachować właściwe proporcje pomiędzy stresem a regeneracją.
- dr Włodzimierz Świątek
Obszar tematyczny: sesje coachingowe (rozwój osobisty i zawodowy), radzenie sobie z traumą w czasie i po pandemii, podejmowanie działań przywódczych w kryzysie, wzmacnianie wytrwałości osobistej, przezwyciężanie kryzysu izolacji.
- Olaf Żylicz
Obszar tematyczny: poszukiwanie pracy a koronawirus, zmiany zawodowe, zaczynanie własnego biznesu w trakcie trwania epidemii, komunikacja z pracownikami/ komunikacja zewnętrzna, motywacja/energia do działania - jak ją budować u siebie i innych w czasie izolacji?
Konsultacje w ramach Strefy są bezpłatne dla studentów i absolwentów Szkoły Biznesu PW. Więcej informacji można uzyskać, wypełniając formularz.