MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Na świecie trwa jeszcze pandemia koronawirusa, a Akademia Leona Koźmińskiego już rozpoczyna rekrutację na nowe studiach Executive MBA całkowicie po angielsku. To przykład antykruchości opisanej przez Nassima Taleba, charakterystycznej dla organizacji która nie daje się zdominować „czarnym łabędziom” (nieprzewidywalnym zjawiskom, takim jak np. pandemia) i błyskawicznie dostosowuje się do rzeczywistości.

Nowy program MBA będzie prowadzony równolegle do tradycyjnej, sprawdzonej na polskim rynku przez ponad 30 lat, formuły wykładów po polsku z wybranymi zajęciami po angielsku. Studia ruszają w październiku 2020. W przypadku przedłużenia się pandemii, w pierwszym semestrze nauka może być realizowana zdalnie.

Studia Executive MBA w Koźmińskim należą do najlepszych tego typu programów. W rankingu „Financial Times” z 2019 r. zajęły 61. miejsce na świecie. Śledzone przez uczelnię losy absolwentów pokazują duży awans zawodowy i finansowy osób, które ukończyły naukę dwa lata wcześniej. Na dobry efekt kształcenia wpływają też relacje między wszystkimi uczestnikami programu, podtrzymywane przez uczelnię w ramach Klubu Absolwenta. Dotychczas studia MBA w Koźmińskim ukończyło ponad 5 tys. osób. Byli to głownie Polacy.

Język prowadzenia wykładu powinien być dostosowany do potrzeb komunikacyjnych słuchaczy tak, by rozumieli nawet najtrudniejsze zagadnienia. Dla większości dotychczasowych studentów MBA angielski był drugim językiem, ale to się zmienia. Otwieramy się także na studentów, którzy lepiej komunikują się właśnie po angielsku. Ten język to lingua franca całego światowego biznesu, dlatego MBA po angielsku to szansa także dla Polaków, którzy robią kariery menedżerskie za granicą – mówi prof. Witold Bielecki, dyrektor studiów Executive MBA i rektor ALK.

Angielskojęzyczna wersja studiów MBA będzie zorganizowana nieco inaczej niż studia po polsku. Zaplanowano dłuższe, trzydniowe moduły w ramach 17 zjazdów. To pozwoli na realizację programu w trakcie trzech semestrów. Uczelnia oferuje dodatkowo rozszerzanie nauki o jeden semestr i uzyskanie dyplomu Master’s Degree in Management. Tym sposobem absolwent mógłby zdobyć dwa dyplomy wysoko ocenianych w światowych rankingach studiów. Obecnie studia magisterskie z zarządzania zajmują 42. miejsce w globalnym rankingu „FT”, przez co są powszechnie rozpoznawane na świecie.

– Rozpoczęcie nowego programu w czasie, gdy wszyscy podlegają jeszcze społecznej izolacji z powodu pandemii jest pewnym wyzwaniem, ale wiem, że mu sprostamy. Doświadczenia ostatnich tygodni pokazują, że sprawnie poradziliśmy sobie z przejściem na zdalne kształcenie. Już drugiego dnia po zamknięciu wszystkich uczelni wdrożyliśmy wykłady i zajęcia online, w których obecnie uczestniczy 98 proc. studentów Koźmińskiego. Mamy własne Centrum Egzaminacyjne dostosowane do przeprowadzania sprawdzianów przez aplikację internetową, dlatego nawet jeśli ten wyjątkowo trudny czas przedłuży się, rozpoczniemy rok akademicki zgodnie z planem. –– mówi Sylwia Hałas-Dej, dyrektor Kozminski Executive Business School i zachęca do poznania szczegółów oferty edukacyjnej na stronie internetowej uczelni.

Źródło: www.kozminski.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!