MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Rozpoczyna się druga polska edycja konkursu FameLab – imprezy skierowanej do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi lub technicznymi. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia!

FameLab narodził się podczas Cheltenham Science Festival w 2004 roku i od tamtej pory stał się jednym z najważniejszych światowych konkursów z zakresu komunikacji naukowej. Partnerstwo z British Council ustanowione w 2007 roku nadało FameLab kontekst globalny. Na przestrzeni lat konkurs zaczął być organizowany w ponad 20 krajach na całym świecie, zyskując ogromne uznanie.

Ideą konkursu jest  odnalezienie popularyzatorów nauki, którzy są charyzmatyczni, mają otwarty umysł i poczucie humoru. Koniec z nudą w nauce. Liryczna fizyka? Taneczna biologia, czy chemia, opowiadana za pomocą pokazu ekwilibrystyki? Granicą jest tylko wyobraźnia.

W czasie półfinału uczestnicy mają 3 minuty, by swoim wystąpieniem zrobić wrażenie na jury, przedstawiając dowolne zagadnienie z dziedziny nauk ścisłych przyrodniczych, medycznych, rolniczych lub technicznych. Najwyżej oceniane będą wystąpienia najbardziej wciągające i ekscytujące, zrozumiałe dla szerokiej, dorosłej publiczności.

Półfinał wyłoni dziesięcioro finalistów i finalistek, którzy wezmą udział w dwudniowym szkoleniu MasterClass (6-7 kwietnia 2013), a następnie w krajowym finale 27 kwietnia 2013 roku.

Jest o co walczyć, bo nagrodą dla najlepszych jest 30 tysięcy złotych do wydania na cele naukowe oraz 5 tysięcy złotych na dowolny użytek.

Żeby zgłosić się do konkursu należy nakręcić maksymalnie trzyminutowy film wideo z prezentacją popularyzującą dowolnie wybrany temat z zakresu nauk ścisłych lub inżynierii. Wideo nie może być w żaden sposób edytowane ani zawierać efektów specjalnych, przedstawiać żadnych innych osób autorem, wymagać wykorzystania nadmiernej ilości i/lub wielkowymiarowych rekwizytów, zawierać żadnego podkładu muzycznego/muzyki (chyba, że to ona jest przedmiotem prezentacji). Film należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 stycznia 2013. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do półfinału.

Uwaga, aby wziąć udział należy:

  • mieć co najmniej 18 lat,
  • studiować lub pracować w obszarze nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych
  • porozumiewać się po polsku w stopniu komunikatywnym,
  • porozumiewać się po angielsku w stopniu komunikatywnym.

Organizatorami konkursu są British Council oraz Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Szczegóły pod adresem: www.famelab.org.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt