MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


W związku z przesunięciem terminów tegorocznych matur na Uniwersytecie Gdańskim przygotowane zostały nowe terminy rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 oraz elektroniczny system składania dokumentów. Rekrutacja zostanie przesunięta na sierpień. Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. Arnold Kłonczyński skierował do maturzystów list ze słowami wsparcia i informacjami nt. tegorocznej rekrutacji.

Nowe, sierpniowe terminy rekrutacji na Uniwersytecie Gdańskim, zostaną opublikowane na koniec maja br. po zatwierdzeniu tych terminów przez Senat UG. Wprowadzane są również zmiany, które pozwolą na elektroniczne składanie dokumentów bez konieczności odwiedzania komisji rekrutacyjnych.

Jednocześnie Uniwersytet Gdański nie zmienia zasad rekrutacji (np. przedmiotów, które brane są pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym). Obecnie, zgodnie z obowiązującą ustawą, rekrutacja na studia pierwszego stopnia (licencjackie) oraz jednolite magisterskie (np. prawo, psychologia, pedagogika) odbywa się na podstawie wyników egzaminów maturalnych.

W związku z trudną sytuacją tegorocznych maturzystów Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. Arnold Kłonczyński skierował do maturzystów list ze słowami wsparcia i informacjami nt. rekrutacji:


„W bardzo trudnym dla Was czasie, wspólnie, jako społeczność akademicka Uniwersytetu Gdańskiego, kierujemy do Was słowa wsparcia i życzenia sukcesów na egzaminach maturalnych.

Chcemy Was zapewnić, że dostosujemy terminy rekrutacji na Uniwersytet Gdański do kalendarza tegorocznych matur, aby każdy z Was mógł aplikować na wymarzone kierunki studiów. (…)

Szereg wydarzeń, które były zaplanowane w marcu i kwietniu, a służyły zazwyczaj lepszemu, wzajemnemu poznaniu, zostało odwołanych. Nie mogliśmy gościć Was na naszych kampusach. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mogli spotkać się z Wami, już studentami Uniwersytetu Gdańskiego, tuż po wakacjach”.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!