MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza wszystkich, którym w przyszłości marzy się praca wśród czworonogów. To właśnie dla nich startuje nowy kierunek studiów – behawiorystyka zwierząt.

Czasem trudno zrozumieć nam nawet dlaczego nasz własny pies jest osowiały lub zapanować nad złośliwym kotem. A jak możemy zrozumieć, co trapi tygrysa, czy hipopotama? Skąd mamy wiedzieć, jak w danych warunkach zachowa się boa dusiciel lub egzotyczny ptak?

Mało jest ludzi dobrze przygotowanych do pracy ze zwierzętami, potrafiących odczytać ich potrzeby. Czy to w schroniskach, czy w gospodarstwach, czy nawet jeśli chodzi o zwierzęta domowe. Właśnie takich chcemy wykształcić – mówi prof. dr hab. Maria Tietze, z Katedry Etologii i Podstaw Technologii produkcji Zwierzęcej, pomysłodawczyni projektu.

To, jak na razie, jedyny taki kierunek studiów w Polsce, prowadzony przez uczelnię państwową. Studenci zdobędą na nim  wiedzę na temat różnych rodzajów zwierząt - od domowych pupili po gatunki egzotyczne.

Jak czytamy na stronie internetowej UP, absolwent behawiorystyki zwierząt znajdzie pracę w: ogrodach zoologicznych, schroniskach i zakładach opieki dla zwierząt, wyspecjalizowanych służbach nadzorujących oraz kontrolujących podmioty utrzymujące zwierzęta, a także prowadzenie doradztwa w zakresie wyboru zwierząt towarzyszących człowiekowi, kontrolowanej reprodukcji, zarządzania populacjami dziko żyjącymi i chronionymi oraz prowadzenie terapii z udziałem zwierząt.

Kandydaci na studia pierwszego stopnia będą kwalifikowani na podstawie matury z języka obcego oraz jednego przedmiotu do wyboru. O przyjęcie na studia II stopnia ubiegać się mogą osoby z tytułem inżyniera lub magistra inżyniera.

Studia stacjonarne i niestacjonarne licencjackie, oraz niestacjonarne magisterskie, ruszają 1 października 2013 roku. Z kolei studia magisterskie stacjonarne – już w marcu 2013.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt