MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2013

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  201-250  251-300  301-350   351-400   401-450   451-500  

Podranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2013

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Podranking Olimpijski 2013

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Liceów Warszawskich 2013

Miejsca: 1-50   51-100  
mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave

Galeria zdjęć z Gali finałowej 2013


Galeria

File /var/www/vhosts/perspektywy.pl/httpdocs/portal/../licea/baza_2013/licea_szukaj.php does not exist or is not readable!

Talenty na wagę złotaWybierając liceum czy technikum zawsze warto dowiedzieć się, jak szkoła ta wypada na tle innych, czym się od nich odróżnia i wyróżnia oraz jakie są jej najmocniejsze strony. I pytanie równie dla rodziców i uczniów ważne: czy są w tej szkole nauczyciele, którzy potrafią odkrywać i rozwijać tkwiące w młodych ludziach predyspozycje i talenty?

Trudną do przecenienia pomocą w uzyskaniu odpowiedzi na te pytania jest Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych (ORSP). W tym roku Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowała go po raz piętnasty (a po raz dwunasty publikowany jest wspólnie przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita).

Misją naszego rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne – licea ogólnokształcące i technika. Głównymi jego adresatami są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy muszą podjąć najważniejszą w swoim życiu decyzję: wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich następnie do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Kluczową kwestią w profesjonalnym przygotowaniu rankingu jest wcześniejsze ustalenie jego kryteriów, prawidłowe zebranie danych, rzetelne ich opracowanie oraz przejrzyste przedstawienie wyników. Staramy się wzorowo spełniać wszystkie te wymagania.

Dyrektor Marek Łaźniak i uczniowie LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu - najlepsi w Polsc

Jedną z istotnych cech dobrego rankingu jest również przejrzystość metodologii, której nie należy zmieniać bez ważnych powodów. Osobom, które znają wcześniejsze edycje tego rankingu, przede wszystkim nauczycielom i rodzicom, zwracamy uwagę, że metodologia prezentowana na następnych stronach została zastosowana po raz trzeci.

Podstawowa grupa kryteriów ORSP oparta jest na wynikach egzaminów maturalnych i zawodowych przeprowadzanych przez okręgowe komisje egzaminacyjne (OKE). Dzięki wielkiemu wysiłkowi dyrektorów i pracowników tych komisji, system zewnętrznych egzaminów maturalnych w naszym kraju okrzepł, ustabilizował się i uzyskał wysoką wiarygodność, zarówno wśród ekspertów, jak i w społeczeństwie. Dlatego z pełnym zaufaniem opieramy się w naszym rankingu na wynikach egzaminów maturalnych.

A dla głównych adresatów rankingu mamy radę: pamiętajcie, że ranking to dla każdego gimnazjalisty kopalnia niezwykle cennych informacji. Żeby jednak te informacje właściwie odczytać i wykorzystać, czeka Was wiele ciężkiej pracy. A co równie ważne: nikt nie jest w stanie tej pracy wykonać za Was.
Powodzenia!

Perspektywy

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt