MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2013

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  201-250  251-300  301-350   351-400   401-450   451-500  

Podranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2013

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Podranking Olimpijski 2013

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Liceów Warszawskich 2013

Miejsca: 1-50   51-100  
mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave

Galeria zdjęć z Gali finałowej 2013


Galeria

File /var/www/vhosts/perspektywy.pl/httpdocs/portal/../licea/baza_2013/licea_szukaj.php does not exist or is not readable!

Piętnasty Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych był okazją do podsumowań. Przez te lata kilka liceów było zawsze w czołówce. Która z nich jest Szkołą 15-lecia?

Listę najlepszych szkół 15-lecia otwiera XIII LO w Szczecinie - „seryjny” zwycięzca Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, szkoła, która najczęściej odbierała główny laur we współzawodnictwie. To właśnie tę szkołę, jej dyrektora Cezarego Urbana wraz z nauczycielami i uczniami gościliśmy na scenie Auli PW  jako pierwszych bohaterów Gali.

Dyplom najlepszemu liceum w historii rankingów Perspektyw i Rzeczpospolitej wręczyli: prof. Marek Rocki, senator RP, Joanna Berdzik, podsekretarz stanu w MEN, prof. Jan Łaszczyk , przewodniczący Kapituły Rankingu, Artur Gałęski, p.o. dyrektora CKE oraz Waldemar Siwiński , przewodniczący Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

- Jesteśmy pod wielkim wrażeniem niezwykłego sukcesu szczecińskiej trzynastki, szkoły, która siedem razy z rzędu odbierała tytuł najlepszego liceum w kraju. Ta stała wysoka forma jest dowodem śmiałej wizji, systematycznej pracy, dobrego klimatu stworzonego przez dyrektora liceum i jego sprzymierzeńców - władz oświatowych i samorządowych władz lokalnych - podkreślił Waldemar Siwiński, pomysłodawca rankingu.

Cezary Urban, dyrektor Trzynastki, uważa, że sukces jest efektem zespołowej pracy całej kadry nauczycielskiej: - Nie byłoby go także bez wielkiego wsparcia władz miasta oraz samorządu Szczecina . (Uczniowie najlepszego liceum 15-lecia dopowiadali zaś w kuluarach, że trudno wyobrazić sobie szkołę bez jej dobrego ducha- dyrektora…) .

- Jesteśmy wdzięczni wszystkim zgromadzonym tu świetnym nauczycielom i dyrektorom szkół za profesjonalną i pełną oddania pracę z młodzieżą, za mądre prowadzenie podopiecznych po drogach do kariery, po ścieżkach wiodących na dobre studia i do ciekawych zawodów- mówiła do zgromadzonych w Auli wiceminister edukacji, Joanna Berdzik.

Gospodarz spotkania, rektor Politechniki Warszawskiej,  prof. Jan Szmidt, zachęcał zaś najzdolniejszą młodzież do odważnych marzeń: - Wybierajcie dla siebie takie edukacyjne drogi, które są zbieżne z wyzwaniami przyszłości- mówił rektor PW. - Pamiętajcie, że warto inwestować własną energię w poszerzanie wiedzy i nabywanie umiejętności, że to dla was są najlepsze w kraju uczelnie, w tym warszawska politechnika, że warto szukać takich szkół, które funkcjonują w symbiozie ze współczesnymi wyzwaniami technologicznymi i cywilizacyjnymi, są ich kreatorami.

Jak wybraliśmy Szkołę 15-lecia?

Licea 15-lecia

Ranking 15 najlepszych liceów 15-lecia stworzyliśmy uwzględniając w przypadku każdej szkoły 10 najlepszych wyników z 15 lat. Sumę miejsc podzieliliśmy przez 10. Szkoła, która uzyskała najniższy współczynnik otrzymała ocenę 100. Wyniki pozostałych szkół unormowaliśmy do wyniku najlepszej szkoły. Powstała w ten sposób lista 15-lecia (poniżej), którą otwiera XIII LO w Szczecinie – „seryjny” zwycięzca Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Wielkie gratulację dla dyrektora Cezarego Urbana i jego zespołu!

Wszystkim szkołom, które znalazły się w tym elitarnym zestawieniu, gratulujemy i życzymy równie wysokiej formy w następnym 15-leciu!

PERSPEKTYWY

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt