MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Po chwili względnego wakacyjnego luzu i niejako złudzenia powrotu do normalności świat znowu się zamyka - przywracane są obostrzenia i ograniczenia ruchu lotniczego, niektóre kraje ponownie się zamykają. O ile jeszcze miesiąc temu organizatorzy edukacyjnych targów stacjonarnych optymistycznie zapowiadali powrót imprez "w realu" jeszcze tej jesieni, obecnie widzimy, że coraz więcej podobnych wydarzeń jest przełożonych lub odwołanych.

Ale nie jest to powód, żebyśmy biernie czekali na rozwój wydarzeń! Zwłaszcza w czasach niepewności epidemiologicznej szczególnie ważna staje się spójna i konsekwentna promocja polskich uczelni za granicą!

W tym roku akademickim w ramach programu "Study in Poland" wraz z uczelniami będzie promować polskie szkolnictwo wyższe na targach edukacyjnych online. Promocję wirtualna skupimy w kluczowych z punktu widzenia przyszłej rekrutacji obcokrajowców regionach świata - w 10 krajach, skąd przyjeżdża do Polski ponad 70% wszystkich studentów zagranicznych.

Pułapką dla działań online może stać się złudne wrażenie, że wirtualnie jesteśmy w stanie dotrzeć do całego świata. Owszem, możemy, tylko czy wszystkie wysiłki będą jednakowo trafione i opłacalne?

W jednym z poprzednich Newsletterów Akademickich analizowaliśmy ten temat - z punktu widzenia rekrutacji obcokrajowców na studia do Polski działania w 10 krajach mają największy sens i uzasadnienie.

Te kraje to: Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Turcja i Indie. Więcej szczegółów znajdą Państwo tu. (http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=5029&catid=16&Itemid=119)

W sezonie jesiennym 2020 - kiedy większość uczelni w Polsce i na świecie utrzymuje zdalny lub hybrydowy tryb nauczania i pracy - program „Study in Poland” proponuje uczelniom uczestniczącym w programie udział w targach online organizowanych na platformie BEGIN GROUP i adresowanych do potencjalnych studentów w następujących regionach:

- Region INDIE (Bangladesz, Indie, Nepal, Sri Lanka) – 27 października 2020

- Region SĄSIEDZI i KAUKAZ (Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan, Gruzja) – 29 października 2020

- Region AZJA CENTRALNA (Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan) – 3 listopada 2020

- ROSJA – 5 listopada 2020

Podczas targów online, podobnie jak na tych "w realu", zapewniona zostanie tożsamość i rozpoznawalność każdego uczestnika w ramach wspólnego stoiska wirtualnego „Study in Poland” – w zależności od możliwości technicznych platformy organizatorów wydarzenia, które po serii targów letnich są aktywnie rozbudowywane i poszerzane.

Wiosną 2021 roku program „Study in Poland” zorganizuje narodowe, wyspecjalizowane targi online, na własnej platformie eventowej Perspektyw, adresowane do młodzieży w głównych krajach i regionach zainteresowania:

- Region KAUKAZ (Armenia, Gruzja, Azerbejdżan) – luty 2021

- Region SĄSIEDZI (Ukraina, Białoruś) – marzec 2021

- Region AZJA CENTRALNA (Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan) – kwiecień 2021

W promocji online - trzymamy się faktów i oferujemy uczelniom udział w wydarzeniach wirtualnych, skierowanych do najbardziej rokujących rekrutacyjnie krajów i regionów świata.

Tęsknimy, oczywiście, za targami "prawdziwymi", pięknem chaosu na stoisku, rozmowami w rzeczywistości, a nie przez monitor komputera... Cóż, mamy ogromną nadzieję, że niedługo będziemy mogli przywrócić do oferty programu "Study in Poland" wyjazdy na targi edukacyjne do powyższych, priorytetowych rekrutacyjnie krajów.

Ale teraz, czekając na ustabilizowanie się sytuacji epidemiologicznej na świecie - zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty wydarzeń promocyjnych online programu "Study in Poland"!

Mapa wydarzeń online w roku akademickim 2020/21

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt