MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już minutę po północy 10 stycznia będziesz mógł sprawdzić, które miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” zajęła Twoja szkoła. Wtedy właśnie uruchomimy nowy serwis rankingowy.

Instrukcja obsługi Rankingu

Czy w Rankingu są wszystkie polskie szkoły ponadgimnazjalne?

W tabeli głównej publikujemy listę najlepszych 500 liceów i 250 najlepszych techników w kraju spośród. Czyli sam fakt znalezienia się w tym zestawieniu jest już sukcesem. Razem ze szkołami, które znalazły się w tabelach województw, Ranking prezentuje około 1500 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Dział Rankingów i Analiz Edukacyjnych „Perspektyw” zabrał dane o 4486 szkołach ponadgimnazjalnych, zakwalifikował do Rankingu 2820 szkół: 1479 liceów ogólnokształcących i 1341 techników, które legitymowały się wystarczająco dobrymi wynikami egzaminów maturalnych. Szkoła musiała mieć także co najmniej 12 maturzystów przystępujących do egzaminu w maju 2012.

Co decyduje o miejscu szkoły w Rankingu?

W przypadku liceów 4 kryteria: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, sukcesy uczniów w olimpiadach (także międzynarodowych) oraz opinia akademicka. W przypadku techników oprócz wymienionych kryteriów liczą się także wyniki egzaminów zawodowych.

Jak czytać tabele?

Uważnie i ze zrozumieniem :). Sprawdź, czego dotyczą poszczególne rubryki w tabeli, porównuj te same dane w różnych szkołach.

Co zrobić, jeśli mojej szkoły nie ma w tabeli głównej?

Zajrzyj do rankingów wojewódzkich (oddzielnie liceów, oddzielnie techników).

Do zobaczenia 10 stycznia minutę po północy!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt