MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


We wrześniowym wydaniu „Forum Akademickiego ukazał się artykuł, w którym autor,  Marek Wroński wytyka Radzie Uniwersytetu Gdańskiego, że w okresie poprzedzającym wybory na stanowisko rektora UG nie podjęła kroków w celu poinformowania o zarzutach naruszenia praw autorskich przez  dr hab. Jerzego Gwizdałę.  Zwróciliśmy się o stanowisko w tej sprawie do władz Uniwersytetu Gdańskiego.

Według autora, Rada Uczelni miała wiedzę o tym, że Kancelaria Prezydenta RP wszczęła postępowanie wyjaśniające w związku z wnioskiem o nominację profesorską już w końcu 2019 podczas gdy wybory, które przyniosły zwycięstwo Jerzemu Gwizdale odbyły się 27 kwietnia 2020.

Rektor UG w oświadczeniu z 23 września uznaje zarzuty zwarte w artykule za nieuzasadnione  i stwierdza, że „we wszystkich sferach mojej działalności akademickiej kierowałem się zawsze zasadami uczciwości i respektu dla dokonań innych naukowców”.  Zaś dr Marek Głuchowski, Przewodniczący Rady Uniwersytetu Gdańskiego w swoim oświadczeniu z 22 września stwierdza, że „niepotwierdzone zarzuty zawsze należy traktować z daleko idącą ostrożnością” i dodaj, że jako Przewodniczący Rady „oczekuje na zakończenie postępowania i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości”.

Ponieważ sprawa budzi kontrowersje w środowisku akademickim, zamieszczamy poniżej zarówno link do tekstu red. Marka Wrońskiego, jak i linki do stanowisk przedstawicieli władz uczelni.

Marek Wroński: „Wstrzymana profesura”

https://miesiecznik.forumakademickie.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project