MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Według raportu Tempus Public Foundation, która zarządza międzynarodowymi programami edukacyjnymi i szkoleniowymi, liczba studentów zagranicznych studiujących na węgierskich uczelniach wzrosła ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Liczba zagranicznych studentów na węgierskich uczelniach wyniosła 38 422 w roku akademickim 2019/2020 w porównaniu z 11 783 w 2001 roku. Większość z nich kształci się w Budapeszcie i trzech miastach uniwersyteckich - Debrecen, Szeged i Pecz. ​​Ich wydatki w południowo-zachodnim regionie Węgier i okręgu Baranya przekroczyły jeden procent PKB.

Studenci zagraniczni wydali łącznie 111,2 miliardów forintów (305 milionów euro) na konsumpcję i prawie 63 miliardy forintów na czesne. Ponadto goście, którzy ich odwiedzili, wydali w tym kraju szacunkowo 6,5 miliarda forintów. W rezultacie całkowite przychody od studentów zagranicznych wyniosły ponad 180 miliardów forintów w ciągu roku akademickiego.

Większość wydatków zagraniczni studenci przeznaczają na zakwaterowanie, a następnie na jedzenie, napoje i środki higieny osobistej. Na turystykę wydają miesięcznie od 32 000 do 51 000 forintów.

Opr. MTA       

Źródło: https://hungarytoday.hu

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (volkanmafia.com) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация. immediate bitwave Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty Library zlib project z-library Z-Library project